18 listopada 2015

Mieszkanie z kilkoma kolorami

Dzisiejsze mieszkanie nie podoba mi się aż tak, jak TO ostatnie (klik). Ale chcę Wam je pokazać ze względu na to, jak dobrze wpisuje się w aktualne polskie trendy. Nowoczesna forma, farba tablicowa (którą wskazaliście jako must have pod ostatnim postem) i kolory :) 

Dużo kolorów! Ale tylko w pojedynczych elementach. Kolorowe krzesła, kolorowe kable, kolorowy zegar, poduszki i plakaty. Tak jak lubię :)

Do tego beton. 
Mam wrażenie, że beton powoli wypiera cegły. Te, co prawda, nic a nic nie tracą na uroku i wciąż wszędzie ich pełno, ale ostatnio proporcje trochę się zmieniają. I chociaż sama chyba bardziej lubię klimat piwnicy niż bunkra, to wolałabym mieć naturalny beton niż sztuczne cegły, a jakby nie patrzeć - w Polsce więcej osób mieszka w blokach z płyty niż w przedwojennych kamienicach. Naturalne rozwiązania są fantastyczne, więc korzystajcie i wykorzystujcie potencjał swoich domów! 

Naturalna betonowa ściana w bloku wygląda TAK JAK TUTAJ lub TAK JAK TU.

Niestety w tym mieszkaniu nie odkryto prawdziwej ściany, tylko zrobiono betonową obudowę. Szkoda! Ale to chyba też różni styl polski od skandynawskiego. Skandynawski sięga do korzeni, odkrywa brudną prawdę. Wykorzystuje naturalne materiały i zastaną architekturę. U nas wciąż królują plastikowe dekoracje, tanie błyskotki i rzeczy udające coś, czym wcale nie są (np. drewnopodobne płytki). Wszystko ma swój urok... ale chyba pod tym względem wolę Skandynawię.

projekt: loftstudio.pl


Jak Wam się podoba? Przyznajcie - od razu widać, że to polskie wnętrze! Nie tylko ze względu na polski napis na wycieraczce :)