Wnętrza ZewnętrzaWnętrza ZewnętrzaWnętrza Zewnętrza

Plakaty do kuchni

17 sierpnia, 2015
Płyty elektryczne i zabudowany sprzęt AGD sprawiają, że kuchnia przestaje pełnić rolę brudnego pomieszczenia roboczego i upodabnia się do salonu (z którym często jest już połączona). Wspierajmy ten trend i wprowadźmy do kuchni więcej dekoracji! 
Pewnie nikt z Was nie ma problemu z pustą przestrzenią na kuchennych półkach (jakieś dodatkowe miseczki zawsze się znajdą), ale ściany to już zupełnie inny temat. Obrazy, grafiki i plakaty świetnie się tu odnajdą. Powieszone czy postawione na końcu blatu; zabawne, symboliczne czy praktyczne – to bez znaczenia! Ważne, by w takim otoczeniu przyjemniej nam się spędzało czas na gotowaniu.

Dlatego przejrzałam wiele plakatów i wybrałam kilka, które świetnie się odnajdą w Waszych kuchniach 🙂

Na początek kolorowe i zabawne grafiki. Warzywa, owoce oraz polskie dania – trochę dla zdrowia, trochę w zgodzie z tradycją. Z powyższego zestawienia pierogi chyba lubię najbardziej. Mogłabym mieć taką tapetę na ścianie 🙂
Tu trochę bardziej praktycznie – przeliczniki miar, czas gotowania poszczególnych warzyw, rodzaje kaw. Część z tych plakatów jest dostępna w różnych kolorach, ale wiem, że czarno-białe mają większe szanse wpasować się do kolorystyki Waszych kuchni.
W wielu kuchniach dobrze będą wyglądały dekoracje retro. By przyjrzeć się im bliżej, zapomnijmy na chwilę, że plakaty są papierowe. Bo czy muszą być? W żadnym razie! Plakaty mogą być też metalowe 🙂
Do kompletu znalazłam również tablicę do przygotowywania menu na cały tydzień.
Na koniec delikatna kolorystyka i przyjemna kreska. Szkoda, że bez polskich podpisów, ale i tak jeden z tych plakatów wkrótce zawita do naszego domu. Jak sądzicie – który? 🙂

Część linków zawarta w tym wpisie to linki afiliacyjne. Jeśli po skorzystaniu z nich dokonasz zakupu, ja dostanę drobną prowizję. Nie zmieni to ceny produktu, a dla mnie będzie miłym sygnałem, że doceniacie moje rekomendacje.

Wnętrza Zewnętrza

18 komentarzy

  1. Kapitalne te plakaty, takie z "jajem";) Na pewno kilka wybiorę do swojej kuchni żeby zrobiło się w niej jeszcze bardziej kolorowo.

  2. Widziałabym u siebie przeliczniki. Nawet przy robionych tysiąc razy naleśnikach muszę mieć na stole laptop z przelicznikami bo nie pamiętam, i chyba nigdy się nie nauczę ile gram czego mieści się w szklance czy na łyżce. Mój, wydaje się całkiem sprawny jeszcze, mózg buntuje się przeciw przechowywaniu akurat tych informacji 😉 Pozdrawiam!

Najnowsze wpisy

Zobacz inne wpisy
usercartmagnifiercrossmenuchevron-down