17 sierpnia 2015

Plakaty do kuchni

Płyty elektryczne i zabudowany sprzęt AGD sprawiają, że kuchnia przestaje pełnić rolę brudnego pomieszczenia roboczego i upodabnia się do salonu (z którym często jest już połączona). Wspierajmy ten trend i wprowadźmy do kuchni więcej dekoracji! 


Pewnie nikt z Was nie ma problemu z pustą przestrzenią na kuchennych półkach (jakieś dodatkowe miseczki zawsze się znajdą), ale ściany to już zupełnie inny temat. Obrazy, grafiki i plakaty świetnie się tu odnajdą. Powieszone czy postawione na końcu blatu; zabawne, symboliczne czy praktyczne - to bez znaczenia! Ważne, by w takim otoczeniu przyjemniej nam się spędzało czas na gotowaniu.

Dlatego przejrzałam wiele plakatów i wybrałam kilka, które świetnie się odnajdą w Waszych kuchniach :)


Na początek kolorowe i zabawne grafiki. Warzywa, owoce oraz polskie dania - trochę dla zdrowia, trochę w zgodzie z tradycją. Z powyższego zestawienia pierogi chyba lubię najbardziej. Mogłabym mieć taką tapetę na ścianie :)Tu trochę bardziej praktycznie - przeliczniki miar, czas gotowania poszczególnych warzyw, rodzaje kaw. Część z tych plakatów jest dostępna w różnych kolorach, ale wiem, że czarno-białe mają większe szanse wpasować się do kolorystyki Waszych kuchni.W wielu kuchniach dobrze będą wyglądały dekoracje retro. By przyjrzeć się im bliżej, zapomnijmy na chwilę, że plakaty są papierowe. Bo czy muszą być? W żadnym razie! Plakaty mogą być też metalowe :)

Do kompletu znalazłam również tablicę do przygotowywania menu na cały tydzień.
Na koniec delikatna kolorystyka i przyjemna kreska. Szkoda, że bez polskich podpisów, ale i tak jeden z tych plakatów wkrótce zawita do naszego domu. Jak sądzicie - który? :)Część linków zawarta w tym wpisie to linki afiliacyjne. Jeśli po skorzystaniu z nich dokonasz zakupu, ja dostanę drobną prowizję. Nie zmieni to ceny produktu, a dla mnie będzie miłym sygnałem, że doceniacie moje rekomendacje.