Wnętrza ZewnętrzaWnętrza ZewnętrzaWnętrza Zewnętrza

Wybór logo – pomożecie?

29 października, 2013
Dzisiaj miało być o marzeniach… ale tak się rozmarzyłam, że jeszcze musicie na ten wpis poczekać. Za to teraz będzie krótko i treściwie. Mam dla Was bardzo ważne zadanie, dotyczące poniekąd moich pragnień. Chcę udoskonalić wygląd bloga, bym wreszcie w pełni zaczęła być z niego zadowolona. Teraz ciągle coś mi nie pasuje. Dlatego na dobry początek chcę mieć nowe logo. Tylko mam straszliwy dylemat! I tu właśnie jest Wasza rola. Doradźcie mi, proszę. Które logo wybrać?

by Lala Grudzień
Zadałam to pytanie również na Facebooku. Tam głosy rozkładały się w miarę równo pomiędzy dwa ostatnie. Pierwsze jest śliczne, ale chyba faktycznie nie widzę go na blogu. To jednak nie rozwiązuje mojego problemu. Drugie czy trzecie? Co sądzicie?
Wnętrza Zewnętrza

34 komentarzy

 1. Stawiam na 2 bo to otwarta forma, ktora daje wiecej mozliwosci. Pomysl, ze czasem logo trzeba umieszczac na roznych tlach i formach i dlatego 2 wydaje sie najlepsze 🙂

 2. Ja stawiam na ostatni – jakoś od razu rzucił mi się w oczy. Ma dobrą dynamikę i jest łatwy do zapamiętania 🙂 Jestem ciekawa, co wybierzesz.
  A jeśli chodzi o zmiany na blogu, to przechodzę przez to samo właśnie – chcę coś naprawić, zmienić, ulepszyć, żeby nie tylko mnie było z nim lepiej, ale również moim wiernym czytelnikom, których liczba ciągle rośnie.

 3. głosuję na 2! argumenty: lepiej widać literkę "z", a co za tym idzie nazwa jest bardziej czytelna, lepiej rzuca się w oczy i ryje banię 😉 Poza tym, sporo jest symboli różnych blogów z kółkami…nie wiem czemu, ale spotkałam się już zmultum tak owych. 2 jest bardziej oryginalna

 4. Najbardziej czytelne jest logo nr. 2, chociaż ja bym jeszcze bardziej je "oczyściła". Może warto wpisać w logo całą nazwę bloga? A może warto popracować nad pierwszą wersją? Ja tak tylko skromnie powiem co ja bym zrobiła z logo pierwszym 🙂 Ja bym zostawiła białe litery na czarnym kole w takiej postaci, w jakiej są teraz, usunęłabym tego wystającego z koła czarnego "fifka" i nazwę bloga umieściłabym pod czarnym kołem z białymi literami, tak, żeby przylegały do krawędzi koła, czyli, żeby "szły" z zaokrągloną linią. Wtedy wszystko byłoby wiadomo: byłaby i nazwa (a to bardzo ważne) i byłby znak graficzny 🙂 To takie moje skromne uwagi 🙂

 5. Magda, ja bym jeszcze powalczyła:-) Drugie najlepsze, ale nadal mało wyraźne. Myślę, że logo powinno być łatwe do zapamiętania i powtórzenia – chodzi przecież o to, żeby ludzie kojarzyli logotyp z Twoim blogiem. Może troche uprościć propozycję nr 2? Wpisać w ten logotyp nawę bloga? Trzymam kciuki i pozdrawiam!

 6. Ja stawiam na drugie – od razu wpadło mi w oko, może dlatego, że lubię otwarte formy i do tego można je potraktować jako metaforę nieograniczonych możliwość i marzeń, które będą się spełniać:) Serdeczności:)

 7. Magda, a jak się będzie przekładało logo na resztę grafiki blogowej? Może o tym pomyśl albo się z nami podziel pomysłem. Bo tak, to takie wybieranie nieco bez kontekstu… 🙂

  Pokombinuj, jak w nawiązaniu do logo porobisz sobie np. odsyłacze do facebooka, bloglovin itp.
  Z którym się "najłatwiej" pracuje? Które umożliwia stworzenie spójnego wyglądu w najlepszy sposób?

Najnowsze wpisy

Zobacz inne wpisy
usercartmagnifiercrossmenuchevron-down