Wnętrza ZewnętrzaWnętrza ZewnętrzaWnętrza Zewnętrza

“Domki” – biżuteria dla domatorek i miłośniczek wnętrz

4 marca, 2023

W połowie XX wieku Felicja Uniechowska w magazynie “Ty i ja” prowadziła rubrykę “Moje hobby to mieszkanie”. Chociaż te artykuły wciąż aktualne i bardzo inspirujące, mnie najbardziej urzekł tytuł, który idealnie oddaje moją pasję. Wnętrza, dom, urządzanie się i cieszenie swoją przestrzenią – to mój świat. I nie tylko mój! Czy sądzicie, że sto tysięcy osób, które subskrybuje kanał Wnętrza Zewnętrza na youtubie faktycznie regularnie oglądałoby wnętrzarskie treści, nie mając do tego serca i nie pasjonując się tym? Jednocześnie wciąż za rzadko mówi się o domu jako o hobby. Nie identyfikujemy tego zainteresowania w taki sposób. A szkoda! Przecież to ważny element naszej tożsamości.

Dlatego postanowiłam zrobić pierwszy krok w kierunku zmiany tego stanu rzeczy, tworząc coś wyjątkowego. Oto srebrna biżuteria “domki” od Wnętrza Zewnętrza.

Chcąc wyrażać moją pasję również swoim wyglądem, zaczęłam rozglądać się za odpowiednimi elementami garderoby. Co się okazało? Tak jak nie brakuje przedmiotów, dzięki którym możemy pokazać naszą sympatię do kotów, zakręcenie na punkcie roślin, preferencje filmowe czy miłość do jedzenia, tak już wyrażenie swojej wnętrzarskiej pasji jest niezłym wyzwaniem. Domowe motywy były co najwyżej tłem innych tematów. Czas przeszły użyty nieprzypadkowo! Teraz domowy motyw odgrywa główną rolę w biżuterii, którą stworzyliśmy 🥰

Skąd taki projekt?

Projekt biżuterii przygotowałam wspólnie z moją przyjaciółką, absolwentką wzornictwa i świetną projektantką – Kiri Łukasiak. Zależało nam na prostocie, by żadne detale nie odwracały uwagi od głównego przekazu, czyli od domu.

Okienko to zarówno symbol okna na świat, bo wychodzimy z naszą pasją poza nasze cztery ściany, jak i nawiązanie do podglądania mieszkań innych. Dzisiaj szukamy inspiracji głównie w internecie, przeglądając zdjęcia w social mediach i oglądając programy wnętrzarskie, ale dawniej, by zobaczyć, jak mieszka ktoś, kogo nie znamy, trzeba było zajrzeć właśnie przez okno 🙂

Minimalistyczna forma jest uniwersalna i łatwo ją łączyć z innymi elementami stroju.

Jak powstają “domki”?

Cała kolekcja domkowej biżuterii jest ze srebra. Dwa kolory – srebrny i złoty – wynikają z tego, że część domków jest rodowana, a część pozłacana.

Domki powstają w Polsce, a sam proces ich tworzenia jest bardzo ciekawy i pracochłonny. Każdy domek przechodzi precyzyjną ręczną obróbkę, która wymaga od jubilera serca i cierpliwości. Na zdjęciach poniżej kilka etapów prac.

Jakie warianty “domków” są w kolekcji?

Kolekcja “domki” to trzy warianty biżuterii: większe kolczyki (15 mm), mniejsze kolczyki (9 mm) oraz zawieszka (15 mm), dostępne w dwóch kolorach: srebrnym (rodowane) i złotym (pozłacane), więc mamy możliwość stworzenia wielu różnych zestawów i wybrania takiej biżuterii, która będzie pasowała do naszego typu urody i – przede wszystkim – naszych preferencji.

Jak są pakowane “domki”?

Domki są pakowane do eleganckich czarnych pudełek ze złotym logotypem. Pudełka mają certyfikat FSC, który oznacza, że drewno wykorzystane do zrobienia papieru na pudełka zostało pozyskane bez naruszania bogactw biologicznych i struktury lasów.

Biżuteria “domki” na prezent

Domkowa biżuteria to też świetny pomysł na prezent dla wszystkich miłośniczek urządzania domu, domatorek, pasjonatek designu oraz projektantek wnętrz. Będzie dobrym wyborem na każdą okazję i może tworzyć piękny zestaw razem z albumem Polskie wnętrza, jak na poniższym zdjęciu, które dostaliśmy od Basi Stelmaszyk.

Moją domkową biżuterię noszę od kilku miesięcy na co dzień, praktycznie się z nią nie rozstając. Mam nadzieję, że Wam również stanie się tak bliska. W końcu dom to nasza wspólna pasja!

Kolczyki i zawieszki “domki” są dostępne wyłącznie w naszym sklepie online.
Kupując wspierasz rozwój kanału Wnętrza Zewnętrza.

Magda Motrenko

Najnowsze wpisy

Zobacz inne wpisy
usercartmagnifiercrossmenuchevron-down