Wnętrza ZewnętrzaWnętrza ZewnętrzaWnętrza Zewnętrza

Baśniowe mieszkanie w kamienicy

9 września, 2020

Zapraszamy do mieszkania Alicji wypełnionego meblami i dekoracjami z duszą.

W salonie jest dużo bieli – meble, ściany, podłoga – ale główną bohaterką tego wnętrza jest wzorzysta tapeta. Każdy mebel i przedmiot ma swoją historię, niektóre zostały uratowane przed wyrzuceniem, inne pochodzą z targu staroci. Wnęka, w której dawniej zapewne zamontowane były drzwi, została zmieniona na witrynę.
Klimat wnętrza tworzą nietypowe dekoracje np. obraz, który dawniej wisiał w kościele ewangelickim, stare skrzynie czy fragment ołtarza, na którym Alicja zleciła wykonanie obrazu.

Mieszkanie jest wysokie, dlatego w kuchni można było powiesić ogromne szafki wiszące. Dzięki przeszkleniu i nietypowemu kształtowi nie przytłaczają wnętrza, ale stają się jego największą dekoracją.
 
W pokoju córki odkryte w czasie remontu ceglane sklepienie, antresola, która służy jako miejsce do zabawy oraz zasłonka, którą można oddzielić łóżko tworzą idealną scenografię do odgrywania scen z bajek i baśni. A pionowe pasy na ścianie inspirowane są fartuchem Mamy Muminka.
W łazience zastosowano rzadko obecnie spotykają ozdobną ceramikę. Na ścianach nie ma żadnych płytek – zostały pomalowane odpowiednią farbą. W łazience znalazły się również lustro w masywnej ramie oraz stary kredens, w którym można wygodnie pomieścić wszystkie kosmetyki.

Drewniane, bogato zdobione meble świetnie współgrają z niebieskimi ścianami sypialni. Na uwagę zasługują również czarny żeliwny piec i wygodny fotel oraz, podobnie jak w salonie, starannie dobrane dekoracje.


Więcej szczegółów na temat tego mieszkania Ali znajdziecie w naszym filmie – link poniżej. Możecie również odwiedzić Alicję na Instagramie.

Wnętrza Zewnętrza

5 komentarzy

  1. Masz rację to mieszkanie jest iście baśniowe. Wygląda jak realizacja marzenia. Wszystko kolorystycznie pasuje do siebie aż nie mogę się napatrzeć. Ja urządzam właśnie swoje mieszkanko i chciałabym w podobnym stylu. Wybrałam kilka dodatków na stronie Emako i czekam aż mi przyjdą. Meble mam zamówione. Chciałabym wyrobić się z remontem do końca roku, ale niestety jak to z fachowcami zawsze bywa może być ciężko – opóźnienia. Mam nadzieję, że będzie moje wnętrze chociaż trochę przypominać to 🙂

  2. Cudowne wnętrze. W stylu retro, jednak z nowoczsnymi dodatkami. Z sercem oraz zdecydowanie nie jak z katalogu, jak to bywa w przypadku wielu współczesnych obecnie wnętrz, które są dekorowane jak z ,,kalki". Podoba mi się bardzo subtelne zestawienie kolorów. Widać ze osoba, która projektowała mieszkanie nie bała sie mocnych kolorów oraz mocnych akcentów. Jednoczesnie ładnie zrównowazyła je bielą oraz drewnem.

    Ze swojej strony polecam zajrzeć sobie do Wallcolors:
    wallcolors.pl/plakaty/5215-plakat-owad.html

    Z uwagi na to, ze w sklepie mozna dostać podobne retro plakaty jak w powyższym projekcie (trudno jest je raczej dostać w sklepach stacjonanych).

Najnowsze wpisy

Zobacz inne wpisy
usercartmagnifiercrossmenuchevron-down