Wnętrza ZewnętrzaWnętrza ZewnętrzaWnętrza Zewnętrza

Personalizowane plakaty – wyjątkowa mapa miasta na ścianie

1 marca, 2021

Doskonale wiecie, że lubię wnętrza, w których widać charakter, pasje i historię właścicieli. W home tourach często Wam oryginalne elementy, które sprawiają, że wnętrze jest wyjątkowe. Jedyne w swoim rodzaju meble, obrazy czy dekoracje, podobnie jak wyeksponowane w salonie książki, dodają wnętrzu indywidualnego charakteru i stają się wdzięcznym tematem rozmów z gośćmi.  

Ostatnio pokazywałam Wam na YouTube sypialnię w nowej wersji. Wymieniłam łóżko, stolik nocny i lampy. W pokoju nowa szafa na dokumenty i biurowe drobiazgi, bo sypialnia jest także moim miejscem pracy. W części pracowej, która nie jest jeszcze skończona (wciąż nie jestem pewna, jakie biurko wybrać) zawisł plakat-mapa z Positive Prints.

Plakat mapa miasta to nie jest nowość na rynku, ale tego rodzaju plakaty zwykle obejmują tylko największe i najbardziej popularne miasta, a znalezienie pracy nawiązującej do którejś z mniejszych miejscowości nie jest już tak proste. Plakaty Positive Prints są całkowicie personalizowane, więc ten problem nie istnieje – jeśli macie pozytywne wspomnienia związane z miejscowościami Szynkarzyzna czy Twarogi Ruskie nic nie stoi na przeszkodzie, by na ścianie zawisł plakat obejmujący te punkty na mapie. 

Proces personalizacji plakatu w kreatorze jest bardzo intuicyjny. Można wybrać spośród kilka rodzajów mapy taką, która najlepiej pasuje do wnętrza, dodać podpis, a także znacznik np. w kształcie serca oraz krótki napis.

Ja wybrałam plakat z mapą Ursynowa. Zdecydowałam się również na dodanie napisu – to jedno zdanie nawiązujące do historii powstania Ursynowa. Bo choć Ursynów kojarzy się z blokami i PRL-em, to warto pamiętać, że początki tak naprawdę były inne, bardziej romantyczne. Na ten sam region każdy patrzy trochę inaczej i personalizowane mapy mogą pomóc to podkreślić.

Personalizowany plakat z mapą, szczególnie w delikatnej czarno-białej wersji, może być dobrym uzupełnieniem galerii ściennej, jeśli do idealnej kompozycji brakuje neutralnej grafiki, która nie będzie konkurować z innymi pracami. Z drugiej strony w kreatorze można samodzielnie wybrać kolory wody, lądu i dróg tworząc mapę, która będzie doskonale współgrać z wystrojem wnętrza i przyciągać wzrok odwiedzających. Zwróćcie szczególną uwagę na wersje beachglass i vintage – moim zdaniem świetnie sprawdzą się w przypadku map, które obejmują zbiorniki wodne.

Plakaty z mapą mogą się dobrze wpisać w wystrój pokoi hotelowych czy mieszkań na wynajem krótkoterminowy. Oznaczając lokalizację mieszkania można ułatwić gościom zaplanowanie trasy pierwszego spaceru w oderwaniu od ekranu telefonu, a przy okazji nadać wnętrzu nieco bardziej wyjątkowy charakter. 

Plakaty personalizowane stanowią również świetną pamiątkę. Plakat z Półwyspem Helskim z oznaczeniem ulubionego kempingu może przywoływać wakacyjne wspomnienia równie dobrze jak magnes z napisem „Chałupy”, a jednocześnie dzięki opcji personalizacji idealnie wpasować się nawet w minimalistyczne, monochromatyczne wnętrze, w którym zwykle nie ma miejsca na błyszczące i kolorowe pamiątki z nadmorskich straganów. 

Plakat z mapą to także nieoklepany pomysł na prezent, nie tylko z okazji przeprowadzki, ale również ukończenia studiów (znacznikiem może być m.in. czapka absolwenta), urodzin czy ślubu. Dzięki możliwości dodania napisu możliwości wykorzystania są nieograniczone – może uda się go wykorzystać jako weselną księgę gości, na której uczestnicy imprezy będą podpisać się lub odbić palec w miejscu, z którego pochodzą? 

Jako upominek upamiętniający ślub lub narodziny dziecka doskonale sprawdzą się również personalizowane plakaty z mapą nieba. Podając lokalizację i datę otrzymasz plakat z układem gwiazd, który można było oglądać w tym przełomowym momencie. Plakaty nawiązujące do nocnego nieba mogą z daty ślubu czy narodzin małżonków powieszone nad łóżkiem mogą stanowić nowoczesną alternatywę dla popularnego pół wieku temu monidła. 

To jeszcze nie koniec metamorfozy sypialni. Mam parę pomysłów na ten kącik biurowy, ale na kolejne zmiany musicie jeszcze poczekać. Obserwujcie Wnętrza Zewnętrza na Instagramie i subskrybujcie nasz kanał na YouTube, by nie ominąć żadnych nowości. 

Artykuł powstał we współpracy z Positive Prints.

Wnętrza Zewnętrza

5 komentarzy

  1. Od jakiegoś czasu bardzo podobają mi się plakaty w różnych wersjach tematycznych, może tym razem skuszę się jakiś :3

Najnowsze wpisy

Zobacz inne wpisy
usercartmagnifiercrossmenuchevron-down