Wnętrza ZewnętrzaWnętrza ZewnętrzaWnętrza Zewnętrza

Telewizor ukryty w szafie 

8 kwietnia, 2023

Rok temu w artykule Jak estetycznie zaaranżować sprzęty RTV i AGD? przestawiliśmy Wam kilka sposobów na taką aranżację telewizora, by nie przytłaczał pomieszczenia. Wspominaliśmy o pomalowaniu ściany telewizyjnej na czarno, o tym by zaaranżować wokół ekranu rozbudowaną galerię obrazów, plakatów, które odwrócą uwagę od telewizora. A także o inwestycji z telewizor, który – gdy nie jest używany do oglądania filmów czy seriali – wyświetla wybrany przez nas obraz. Dziś przedstawimy Wam jeszcze jedną opcję. Telewizor ukryty w szafie, szafce czy innego rodzaju zabudowie, która pozwala po prostu ukryć sprzęt za drzwiami. W ciągu ostatniego roku mieliśmy jednak okazję odwiedzić dwa mieszkania, w których telewizor pozostaje na co dzień schowany. 

Artykuł powstał we współpracy z Ceneo.

Telewizor w zabudowie – przykłady z naszych home tourów

telewizor w szafce

W rodzinnym mieszkaniu 4-osobowej rodziny sprzęt RTV został umieszczony w wysokiej szafce o ciekawej formie. Zamiast klasycznych otwieranych frontów na zawiasach szafka ma obłe fronty przesuwające się w tył mebla. Takie rozwiązanie świetnie sprawdzi się w przypadku mniejszych pomieszczeń. Zwróćcie uwagę, że ściana, na której umieszczono sprzęt, jest dość krótka) i mniejszych sprzętów (zerknijcie wówczas na telewizory 40 cali).

Planując zabudowę na wymiar, czy to w sypialni czy w salonie, warto rozważyć również system frontów, które po otwarciu wsuwa się do środka szafy np. system Hawa marki Peka. Często stosowany jest w kuchniach dla ukrycia kącika kawowego czy śniadaniowego. 

telewizor w zabudowie

Jeśli dysponujecie większą przestrzenią, możecie zastosować klasyczne fronty przesuwne. Po obu stronach telewizora można zaplanować wówczas półki na książki czy dekoracje. W tym zastosowano drzwi z plecionką, dzięki czemu zabudowa sprawia wrażenie lżejszej, a sprzęt RTV ma zapewnioną wentylację. To mieszkanie wkrótce pokażemy Wam w home tourze na YouTubie.

W wielu domach telewizor nie jest już oczywistym elementem wyposażenia mieszkania. Jednak trzeba przyznać, że oglądanie filmu w kilkuosobowym gronie jest wygodniejsze, gdy dysponujemy telewizorem lub rzutnikiem, a nie tylko laptopem. Ukrycie telewizora w szafie, szafce czy innej zabudowie może sprawdzić się u osób, które po kilku latach wracają do posiadania telewizora, ale nie chcą by stał się najbardziej przyciągającym wzrok puntem salonu. 

telewizor ukryty w zabudowie
Wnętrza Zewnętrza

Najnowsze wpisy

Zobacz inne wpisy
usercartmagnifiercrossmenuchevron-down