Wnętrza ZewnętrzaWnętrza ZewnętrzaWnętrza Zewnętrza

Homplexowe Wnętrza – Kuchnie

30 maja, 2013
Tak jak pisałam TUTAJ, miałam ostatnio przyjemność uczestniczyć w gali rozdania nagród w II edycji konkursu Homplexowe Wnętrza. Tak jak zapowiedziałam, nie będę prezentować wszystkich wyróżnionych prac. Przyjrzymy się jedynie kilku projektom w poszukiwaniu wnętrzarskich inspiracji 🙂
Pod zdjęciami znajdą się nazwiska autorów projektu i wizualizacji.
Djordje Stevanovic i Bogoljub Stankovic, nagroda publiczności za najładniejszy projekt kuchni
Powyższy projekt otrzymał nagrodę publiczności za najładniejszą kuchnię. Rzeczywiście jest bardzo atrakcyjny! Zwróćcie uwagę na wzór na ścianie nad blatem oraz na okap ukryty w szafce. 
Jakub Bortko
Na ścianie na wprost okna powieszono lustro. Dzięki niemu we wnętrzu będzie jaśniej i przestronniej. Podobnie zrobiono również w poniższym projekcie, jednak tutaj lustro jest dużo większe i zajmuje prawie całą ścianę. Wspaniałe wrażenie głębi!
Katarzyna Kimaczyńska

Ernest Kośka i Katarzyna Wątły
Katarzyna i Ernest dostali jedną z nagród w kategorii Dojrzali Projektanci oraz nagrodę publiczności za najładniejszą łazienkę. Dzisiaj jednak zostajemy w temacie kuchni. W powyższym projekcie na szczególną uwagę zasługuje ściana na wino. Dzięki swojej oryginalnej formie dominuje w pomieszczeniu, dodając mu charakteru. Bardzo dobry pomysł!
Maciej Grodziński
Podczas gali wręczania nagród padło zdanie “dla mnie wnętrze bez sztuki nie istnieje”. W powyższym projekcie na uwagę zasługuje nie tylko ciekawe wykończenie wnęki pomiędzy szafkami, nie tylko czarna tapeta z napisami, ale również obraz. Kto ma prawdziwy obraz w kuchni? Nie żaden wydruk, tylko obraz? No właśnie… 
Karolina Sorotiuk
Bardzo przytulne wnętrze. Farba kredowa, lustro, regał z książkami, roślina – bardzo dobry zestaw! Blat roboczy, z racji umiejscowienia pod oknem, jest bardzo dobrze oświetlony. Okap, choć nie każdemu musi się podobać, ma jedną olbrzymią zaletę. Skoro nie wystaje, nie uderzymy się o niego głową. Kto nabił sobie parę sińców, ten rozumie.
Piotr Dećko
Świetna lampa, ciekawy wzór nad blatem, różne krzesła, okap, obraz. Choć każdy element inny, wszystkie świetnie do siebie pasują. Żółty został wprowadzony do wnętrza bardzo subtelnie, a i tak dominuje.

Oliwia Kakowczyk
W powyższym projekcie zrezygnowano z kuchennej zabudowy na całej ścianie, by zmieścić pod oknem stół. Dla mnie to bardzo istotne, by nie jeść w mroku jakiegoś kąta, by móc przy stole poczytać gazetę. Cieszę się, że kwestia oświetlenia jest ważna również dla Oliwii Kakowczyk. Duży plus!
Teraz kilka projektów w czarno-białej kolorystyce. Takie podobne, a tak różne!
Aleksandra Szymańska
Ten projekt świetnie obrazuje, jak duże możliwości daje nam monochromatyczne wnętrze. Chociaż to czarno-biała kuchnia, wnętrze jest zdecydowanie kolorowe. Natomiast wystarczy wymienić krzesła, powiesić inne obrazy i wystrój zmieni się o 180 stopni! Nie ukrywajmy, łatwiej wymienić krzesła niż zabudowę kuchenną. 
Czarno-białe projekty zawsze wyglądają surowo. W prawdziwym świecie jednak rzadko bywa tak, byśmy wszystkie przedmioty, urządzenia mieli tylko w tych dwóch kolorach. Jeśli zaś dostawimy czerwony toster, niebieski czajnik, żółtą miskę, zielone zioła w różowych doniczkach, fioletową lampę, słoiczki z kolorowymi przyprawami, owoce, suszące się naczynia, deskę do krojenia… to naprawdę zrobi się dostatecznie pstrokato, a całe wrażenie zimna odejdzie w niepamięć.
Matylda Pawlak

Powyższy projekt to czerń ściany otoczona bielą szafek. Poniższy, odwrotnie, biel otoczona czarnymi szafkami. Ciekawa zabawa kolorami i głębią.

Paulina Boruch i Wojciech Uriasz
Zabudowa kuchenna pod sufit to bardzo praktyczne rozwiązanie. Nie marnujemy przestrzeni, kurz się nie gromadzi. Na najwyższe półki możemy wrzucić rzeczy, z których korzystamy od święta. Jeśli jednak wolimy mieć do nich szybki dostęp, zamontujmy drabinkę. Duży plus dla Pauliny i Wojciecha za wykorzystanie tej metody.
Kamil Kowalski
Gdzie umieścić lodówkę? Najlepiej w rogu, gdyż tam i tak nie ma światła (projekt niżej) lub na wprost okna (jak powyżej). Najgorsze rozwiązanie, a niestety bardzo powszechne, to umieszczenie całej wysokiej zabudowy od strony okna, a zarazem już nie w kącie. W ten sposób sami odcinamy się od źródła światła, rzucając cień na blat roboczy. Jeśli mamy wąską kuchnię, lepiej postawić lodówkę blisko wejścia. W ten sposób ani nie ograniczymy dostępu światła, ani nie będziemy musieli przechodzić przez całe pomieszczenie za każdym razem, gdy chcemy coś z niej wyjąć.
W poniższym projekcie dobrze wykorzystano miejsce bezpośrednio przy oknie. Świetnie oświetlony, niewielki blat z dwoma stołkami to idealne miejsce na szybkie śniadanie. W razie potrzeby, może również służyć za blat roboczy.
Katerina Zhadan
Wojciech Rogacki 

Tu także dobrze wykorzystano przestrzeń przy oknie. Lodówka, co prawda, jest zbyt blisko okna i rzuca cień na blat, jednak przedłużenie parapetu jest już świetnym rozwiązaniem.

Natomiast najlepszym przykładem źle umiejscowionej wysokiej zabudowy w kuchni jest poniższy projekt. Blisko okna lodówka i piekarnik. Sytuację ratuje trochę drugie okno w pomieszczeniu, ale gdy będziemy stali przy blacie, zasłonimy sobą całe światło.

Aleksandra Zachara
Татьяна Петрова
Tutaj zachwyciła mnie kolorowa lampa nad stołem. Obawiam się jednak, że żarówki bez abażurów nad stołem się nie sprawdzą. Albo będą dawały za słabe światło, albo będą razić w oczy. Nieduże abażury mogłyby rozwiązać ten problem. Pomijając względy praktyczne, wspaniale dobrane kolory! 🙂
Poniżej mamy przykład bardzo jasnej i przytulnej kuchni. Roślinki, delikatna tapeta, biały okap (i to taki, o który się nie uderzymy), obraz nad kanapą, dużo okien. Ślicznie!
Kinga Rojek
Który projekt kuchni najbardziej przypadł Wam do gustu?
Jaki styl w kuchni preferujecie?
Czy jakieś rozwiązania szczególnie zwróciły Waszą uwagę?

Wnętrza Zewnętrza

18 komentarzy

  1. bardzo podoba sie mi zabudowana kuchnia Pana Kowalskiego, ale zdecydowanie tylko to drugie zdjęcie.
    Długo zasanawiałam sie dlaczego?Otóż mija jest bardzo podobna-równiez wszystko jest schowane we wnętrzach szafek a na zewnątrz stoją tylko rzeczy niezbędne i co jakiś czas pojawiają się zmiany dekoracji…tak sobie myślę, że wnętrze znakomicie odzwierciedla charakter człowieka-moja kuchnia jest zamknięta, bo ja jestem wewnątrzsterowna!
    Natomiast moje serce skradł projekt Pana Rogackiego, a drugie zdjęcie kuchni bardzo mnie urzekło.To wnętrze jest po prostu przytulne, ciepłe i aż zacheca, aby jeść w nim posiłki!

  2. Nowoczesne kuchnie są dość praktyczne. Każdy sprzęt nowych technologii prezentuje się w nich świetnie, a poza tym są proste w czyszczeniu – żadnych zakamarków, zdobień 😉
    Najważniejsze, żebyśmy sami dobrze się u siebie czuli 🙂

  3. <3 strasznie mi się podobają te wnętrza ! 🙂 na co dzień lubię cieplejsze klimaty, dużo poduch, zdjęć, jasne wnętrza, a mimo wszystko spokojnie mogłabym zdecydować się na taki wystrój, szczególnie jeśli chodzi o kuchnię (praktycznie każda, a w szczególności ta z dużym zegarem i białymi fotelami + ta z czerwonymi fotelami).

  4. Same rewelacyjne wnetrza :)) nie moglabym sie zdecydowac. Hehe nie moge takich wnetrz ogladac, bo potem nic mi sie u mnie nie podoba. 🙂

  5. Dziękuję Ci bardzo za te piękne inspiracje, bo właśnie w lipcu po wakacjach planuję remont mieszkania, a przede wszystkim kuchni 🙂

  6. Podoba mi się pomysł "wprowadzania" lustr do kuchni. Sama zastanawiam się nad tym pomysłem 🙂
    Szukam miejsca. Jakub, Kasia, Karolina, Wojciech, Katerina ich projekty są fantastyczne i inspirujące dla mnie
    Pozdrawiam bardzo 🙂

  7. Bardzo fajne projekty z ciekawymi pomysłami,czarno-białą kuchnia z miejscem na butelki nad górną szafką zasługują na wyróżnienie 😉

  8. ostatni projekt jakos najbardziej do mnie przemaia tak ciepło przytulnie:)aż chce sie usiąsc przy tym stoliczku i wypic kawke:)

Najnowsze wpisy

Zobacz inne wpisy
usercartmagnifiercrossmenuchevron-down