12 września 2016

Najpiękniejsze wnętrza są w Polsce

Co tu dużo mówić - takie są fakty. Najpiękniejsze wnętrza są w Polsce! Możemy się zachwycać przestronnymi zachodnimi domami, basenami w ogródkach i ogródkami w mieszkaniach, ale jak przychodzi co do czego... to najfajniejsze okazują się polskie realizacje. Kolorowe, przytulne, oryginalne, z poszanowaniem dla historii miejsca. Dużo dobrego mogę o nich mówić, ale zamiast tego podrzucę Wam link do postów z polskimi wnętrzami na moim blogu: KLIK. Sami zobaczcie, że nie mamy się czego wstydzić.

A dla nieprzekonanych jeszcze jedno cudowne polskie wnętrze.

Projekt dwupoziomowego mieszkania autorstwa Marty Chrapki z pracowni Colombe. Jeśli to nie zrobi na Was wrażenia, to już sama nie wiem, co mogłabym więcej pokazać. Mnie powaliło na kolana! Pękam z dumy, że taka cudna realizacja pojawiła się w moim mieście.

Okienka między kuchnią a pokojem znane z mieszkań w blokach kojarzą się raczej ze stołówką w szkole; tu mamy przykład innej (lepszej) interpretacji "okna" między pomieszczeniami.

Przeszklenie zamiast ściany pomiędzy kuchnią a częścią dzienną to spełnienie marzeń wszystkich fanów inspiracji z Pinteresta. Wprowadza industrialny charakter do wnętrza i pełni rolę wyjątkowo estetycznej przegrody. 


Czy zwróciliście uwagę na przepiękną podłogę? Wszystkie projekty pracowni Colombe zachwycają mnie cudownymi parkietami. Więcej informacji na ich temat TUTAJ.
Tuż przy kuchni znajduje się okrągły stół dla czterech osób. Wygodny i z pewnością wystarczający na co dzień dla domowników. Na specjalne okazje jest drugi większy. Znajduje się troszkę dalej, dzięki czemu goście podczas obiadu nie będą podglądać, czy pani domu przypadkiem czegoś nie przypala. Ciężko to wnętrze nazwać kolorowym, ale nie można też powiedzieć, że kolor się tu nie pojawia. Bardzo konsekwentnie są wprowadzone nieduże dawki w różnych częściach domu. Turkusowy odcień błękitu powtarza się na dolnych szafkach w kuchni, na fotelu, na lampie nad większym stołem i na małych ośmiobocznych stolikach. To niby tylko pojedyncze elementy, ale właśnie taka ilość koloru wystarcza, by nie było monotonnie.Autorem zdjęć jest Rafał Lipski.

Większość mebli i dekoracji została zaprojektowana i wykonana w pracowni Colombe na Hożej 61.

Koniecznie zobaczcie też inne realizacje tej pracowni, które zachwyciły blogerów: 


A jak już zapoznacie się z tymi wszystkimi pięknymi mieszkaniami, to przyznajcie w komentarzach - czyż nie mam racji twierdząc, że w Polsce jest najpiękniej?