9 kwietnia 2015

[Polska] Pokój dziecka w bieli i czerni

Dużo osób jest przekonanych, że urządzenie pokoju dziecka w czarno-białej kolorystyce to grzech na miarę pierworodnego. Bo zbyt sterylnie, bo szpitalnie, bo dzieci potrzebują kolorów. Mam nadzieję, że dzisiejszy wpis przekona Was do tego, że taka monochromatyczna baza wcale nie przesądza o ostatecznym charakterze wnętrza, bo (jak to u dzieci) główną rolę odgrywają tu zabawki i dekoracje.

Zapraszam do cudownego pokoju rodzeństwa - trzyletniego Jasia i rocznej Zosi. Na końcu  wpisu zamieściłam zdjęcia "przed". Zerknijcie, bo wnętrze przeszło naprawdę olbrzymią metamorfozę!
Pokój na zdjęciach może wydawać się większy niż jest w rzeczywistości, więc dla ustalenia właściwych proporcji zaznaczę: dywan ma dwa, a łóżko półtora metra. Piętnaście metrów kwadratowych to nie jest wcale aż tak dużo, ale w zupełności wystarcza, by stworzyć fajną przestrzeń dla dzieci. Taką do pobudzania wyobraźni małych lokatorów :)
Zrobiona przez tatę konstrukcja w kształcie domku to wymarzona kryjówka, mogąca pełnić też rolę remizy strażackiej czy statku kosmicznego. Ściana pokryta farbą tablicową pozwala małym artystom wyszaleć się twórczo. Ale mazanie kredą to nie wszystko! Tuż obok położona została specjalna tapeta z licznymi pustymi ramkami - prawdziwa kolorowanka w wersji XXL. 
Łóżko to GULLIVER z Ikei - my mamy takie samo :) Ale poduszki, pościel i narzuta to już niepowtarzalne modele uszyte przez mamę dzieci, Agnieszkę. Girlandy na regałach to również efekt jej pracy. Jeśli chcielibyście, by uszyła takie też dla Was, napiszcie na wnetrzazewnetrza@gmail.com :)
Papierowe lampy w kropki to efekt pomysłowego projektu DIY - marker w dłoń i do dzieła! Przerobienie papierowego klosza jest dużo tańsze niż zakup nowej designerskiej lampy. Warto korzystać z takich prostych sposobów, dzięki którym nasz dom nabiera indywidualnego charakteru.
A teraz moje ulubione! Zobaczcie, jak wielką przemianę przeszedł ten pokój. Nie obyło się bez gruntownego remontu, ale dla takiego efektu z pewnością warto było się wysilić.

Prawda, że super? :)

Ten pokój znajduje się w starym poniemieckim domu, który po remoncie w całości został wykończony w podobnym czarno-białym stylu. Chcecie zobaczyć, jaką metamorfozę przeszły pozostałe pomieszczenia? Nie odpowiadajcie na to pytanie - wiem, że na pewno chcecie! Pokażę Wam więcej już w następnym poście :)

domek - DIY
pościel, poduszki, narzuta - DIY
regały - olx i allegro, następnie odnowione
kolorowe kartony na regale - Pepco i Lidl
lampa w kropki - DIY
gwiazdki na ścianie - DIY (jak takie zrobić, pisałam TUTAJ)
tapeta FRAMES (wystarczyła jedna rolka) - allegro


zdjęcia: Agnieszka Kijowska