7 kwietnia 2019

Mieszkanie Roku by PORTA, czyli czym się możemy zainspirować?

Pamiętacie, jak w styczniu zachęcałam Was do udziału w konkursie marki Porta? Etap zgłoszeń już się zakończył. Jury też obrady ma już za sobą. Pora poznać zwycięzców!


Oto oni:
Ale nie ograniczajmy się tylko do tych trzech mieszkań! Pięknych i inspirujących wnętrz w konkursie pojawiło się dużo więcej, a te wyróżnione możemy obejrzeć na stronie konkursu. Dlaczego warto przejrzeć te zdjęcia? Bo wyróżnione mieszkania zachwycają konsekwencją, doborem pięknych mebli i ciekawymi połączeniami. Podpatrujmy i szukajmy pomysłów dla siebie :)


Ja już zwróciłam uwagę na kilka fajnych elementów, które pojawiają się w tych mieszkaniach i chętnie podzielę się z Wami obserwacjami. Niektóre elementy może będą dla Was oczywiste, ale niektóre pewnie Was zaskoczą. Sprawdźmy!


CIEKAWE LAMPY

Wyjątkowe wnętrza mają bardzo starannie dobrane lampy. 
Oryginalna forma i odpowiednie proporcje - to klucz do sukcesu! 


PRZESZKLONE ŚCIANKI DZIAŁOWE

To ostatnio bardzo modne rozwiązanie pozwalające wydzielić w domu osobny pokój bez zamykania przestrzeni i ograniczania dostępu światła. Wbrew obawom sceptyków, szyby w domu nie powinny brudzić się aż tak jak okna, więc o ile nie ma małych dzieci macających wszystko brudnymi łapkami, nie spodziewam się, by takie ścianki były specjalnie uciążliwe w sprzątaniu. A wyglądają niesamowicie!

KOLOR RÓŻOWY

Co jakiś czas nowy kolor wypływa jako najmodniejszy i ciężko się pozbyć wrażenia, że teraz przyszedł czas na różowy! Różowe wnętrza podbijają serca Polaków i podbiły też serca jury, bo w wyróżnionych mieszkaniach żaden inny kolor nie powtarza się tak często.

WZORZYSTE TAPETY

Wybór tapet jest olbrzymi, a to tylko utrudnia decyzję. 
Jak wybrać spośród tylu zachwycających wzorów?
KOLOR W NIETYPOWYCH MIEJSCACH

Niebieska umywalka? Żółty sufit? Jak najbardziej!
Nie bójmy się odważnych wyborów! Tylko dobrze je przemyślmy :)

ORYGINALNE KONSTRUKCJE

Meble na wymiar przeważnie oznaczają szafę w zabudowie. A gdyby tak pójść krok dalej i zamiast łóżek, zamówić dzieciom specjalny podest? A zamiast barierki na piętrze, zrobić wygodne legowisko nad salonem? To właśnie działanie na przekór schematom sprawia, że wnętrza są naprawdę wyjątkowe!Koniecznie zobaczcie więcej kadrów z tych mieszkań. Są naprawdę dobrze urządzone i warto się nimi inspirować. Przy okazji będziecie mogli też bliżej poznać właścicieli, gdyż każda galeria uzupełniona jest opisem wnętrza i domowników :)


Post powstał przy współpracy z marką Porta