Wnętrza ZewnętrzaWnętrza ZewnętrzaWnętrza Zewnętrza

Drzwi loftowe – inspiracje z naszych home tourów

15 listopada, 2023

Choć styl industrialny nie są już tak popularny jak jeszcze kilka lat temu, widzimy już mniej cegły, betonu i metalu, to jeden element tego stylu zadomowił się u nas na dłużej – drzwi loftowe. Zapraszamy na przegląd loftowych drzwi i ścian, które pojawiły się w naszych home tourach. 

Artykuł powstał we współpracy z Ceneo. 

Co to są drzwi loftowe?

Drzwi loftowe (albo ściana loftowa) to stalowa konstrukcja wypełniona dużymi przeszkleniami. Może być to szkło przezroczyste, przydymione, ale też dekoracyjne. Najczęściej widujemy ramy czarne, ale mogą występować w dowolnym kolorze, dopasowanym do stylu wnętrza. 

drzwi loftowe przesuwne

Dzięki wąskim ramkom drzwi przepuszczają dużo światła, dlatego pomagają doświetlić najciemniejsze zakątki mieszkania np. długi przedpokój. Duże przeszklenia sprawiają, że nasz wzrok może swobodnie przepływać między pomieszczeniami, dając iluzję większej przestrzeni niż w rzeczywistości. 

drzwi loftowe

Na zdjęciu poniżej możecie zobaczyć białe drzwi dwuskrzydłowe, które subtelnie wpisały się w stonowane wnętrze. Jak widać, drzwi loftowe nie zawsze muszą grać pierwsze skrzypce. 

drzwi loftowe białe

Przeszklony narożnik sypialni jest bardzo charakterystycznym elementem wysokiego mieszkania rodziny 2+ 4.

drzwi loftowe do sypialni

Tradycyjne, przesuwne czy składane – jakie wybrać?

drzwi loftowe przesuwne

Większość gotowych modeli drzwi loftowych to drzwi przesuwne z widoczną prowadnicą. Są proste w montażu, ale trzeba mieć wolne miejsce na ścianie na ich otwieranie. Drzwi przesuwne mogliście zobaczyć w dwupokojowym mieszkaniu ze sklejką (powyżej) oraz w wersji ze szkłem dekoracyjnym w mieszkaniu pełnym roślin. 

W przypadku drzwi przeszkleń wykonywanych na zamówienie mamy pełną swobodę – możemy wybrać drzwi tradycyjne, przesuwne albo składane, może to być jedno skrzydło lub dwa. Oprócz dostępnego miejsca warto wziąć pod uwagę również parametry akustyczne – drzwi przesuwne wjeżdżające na ścianę oznaczają sporą szparę i łatwe przenoszenie się dźwięku między pomieszczeniami. 

przeszklenie z zasłoną

Można spotkać się z zarzutem, że drzwi loftowe nie zapewniają prywatności. Jeśli jednak przyjrzycie się uważnie zdjęciom, zauważycie, że często montuje się tuż przy nich zasłony, które nie tylko pozwalają się osłonić, ale także poprawiają akustykę (zapobiegają pogłosom) i dodają wnętrzu przytulności. 

Jeśli zastanawiacie się nad przeszkleniami w domu, zajrzyjcie również do dwóch filmów:

  • w najnowszym home tourze poświęconym kolorowemu mieszkaniu zobaczycie luksfery
  • a w bathroom tourze – ciekawe szkło dekoracyjne

A jeśli chcielibyście zaprosić nas z kamerą do swoich wnętrz, wypełnijcie formularz zgłoszeniowy.

Wnętrza Zewnętrza

Najnowsze wpisy

Zobacz inne wpisy
usercartmagnifiercrossmenuchevron-down