8 sierpnia 2021

Modne oświetlenie – przegląd lamp sufitowych z naszych home tourów

Nagrywając home toury odwiedzamy wnętrza w bardzo różnych stylach. Bywamy zarówno w starych kamienicach, jak i nowych mieszkaniach prosto od dewelopera. Dzięki temu możemy dostrzec najważniejsze trendy wnętrzarskie. Dziś pokażemy Wam kilka najsilniejszych trendów w oświetleniu.

lampy sufitowe - złoty żyrandol

Powrót żyrandoli

Jedną z najsilniejszych tendencji jest powrót lamp z wieloma punktami świetlnymi. Dawniej kojarzone z bardziej klasycznymi wnętrzami, dziś stosowane są również w przestrzeniach w stylu nowoczesnym. Zwróćcie uwagę na sztukateryjną rozetę sufitową – to bardzo prosty i niedrogi sposób na dodanie wnętrzu charakteru.


lampy sufitowe - duży żyrandol o organicznym kształcie

Złoto

Trendy wnętrzarskie obejmują również metale. Kilka lat temu w elementach wykończenia i dodatkach popularny był odcień różowego złota (rose gold). Z perspektywy czasu przekonaliśmy się, że był to krótkotrwały trend tzw. fad. Dziś dominują odcienie brązu i klasycznego żółtego złota. Na szczęście lampy można poddać szybkiej metamorfozie z pomocą farby w sprayu. 


mały złoty żyrandol

Obłe kształty

Producenci proponują nam mnóstwo lamp o obłych kształtach. Wybierając lampy sufitowe w tym roku na pewno natkniecie się na kule z białego lub przezroczystego (czasem przydymionego) szkła, zarówno pojedyncze, jak i w formie rozłożystych żyrandoli. Zwykle zamocowane są na delikatnych złotych lub czarnych ramionach – dzięki temu lampy te świetnie sprawdzą się zarówno w minimalistycznych, jak i klasycznych wnętrzach. 


lampy kule

lampa z przydymionym szkłem

Nie udało Wam się znaleźć idealnego kinkietu czy stojącej lampki nocnej? Możecie z powodzeniem zastosować przy łóżku lampy sufitowe. Jak widać na poniższym zdjęciu, nawet szafki nie są przeszkodą. 


lampa sufitowa jako lampka nocna

Łączenie lamp i roślin wiszących

W dwóch mieszkaniach, które odwiedziliśmy w tym roku znaleźliśmy ciekawy patent, który możecie z powodzeniem powtórzyć we własnym domu. Wystarczy, że tuż obok lampy sufitowej lub kilku mniejszych lamp powiesicie doniczki wiszące. Wybierając rośliny pnące, możecie przepleść je przez ramiona żyrandola. Takie rozwiązanie wymaga dodatkowej ostrożności (trzeba uważać, by liście nie dotykały gorących żarówek) i wyboru odpowiednich roślin, ale zdecydowanie warto. Efekt końcowy robi wrażenie. 


lampy sufitowe i wiszące rośliny

lampy sufitowe i wiszące rośliny


Post powstał przy współpracy z Ceneo

Komentarze

Prześlij komentarz