8 października 2020

Klimatyczne mieszkanie w stylu Hamptons

To mieszkanie odwiedziliśmy rok temu. Jego właścicielka Anita uwielbia częste metamorfozy mieszkania. Chętnie wyszukuje stare meble i za pomocą farb daje im nowe życie. 

Salon utrzymany jest w biało-szarej kolorystyce. Wnętrzu w którym dominują chłodne odcienie przytulności dodają drewniany regał i stolik kawowy. Dzięki klasycznym tapicerowanych meblom i dominującej bieli oraz starannie dobranym dodatkom ten salon kojarzy się ze stylem Hamptons.

stylizowanie półek

Zwróćcie uwagę na sztukaterię, która w salonie pełni rolę ramy lustra. Z kolei w jadalni pomalowano ją na kolor ściany niebieską farbą J356 Sky (Tikkurila). 

salon w stylu Hamptons

tapicerowane krzesła do jadalni

Przedłużeniem strefy dziennej jest balkon urządzony z dbałością o najmniejsze szczegóły, który również przywodzi na myśl werandy w luksusowych nadmorskich kurortach. 


Niebiesko-biała kolorystyka została zachowana również w kuchni. Szafki zostały przemalowane na biało, dawniej były ciemnobrązowe. Na przeciwległych ścianach zastosowano dwie różne tapety, na płytki naklejono naklejki. Choć jest tu dużo wzorów, wszystko świetnie się ze sobą łączy. Nawet ceramika dobierana jest tak, by pasowała do wnętrza. 

tapety w kuchni

W sypialni głęboki odcień niebieskiego, który wykorzystano na szerokim pasie pod sufitem i na odnowionej szafce uzupełniono złotem lamp, okuć białej szafki i lustra stojącego na sekretarzyku. Anita prowadziła kiedyś pracownię florystyczną i w jej zdecydowanie mieszkaniu zdecydowanie to widać - spójrzcie z jaką dbałością wystylizowane są szafki w sypialni i sekretarzyk. 

sypialnia w stylu Hamptons

sypialnia w stylu Hamptons - stary sekretarzyk

sypialnia w stylu Hamptons - złote dodatki

sypialnia w stylu Hamptons - vanity styling

sypialnia w stylu Hamptons - vanity styling


Więcej informacji o tym mieszkaniu znajdziecie w filmie. Odwiedzicie również pokój dziecięcy z odnowionymi starymi szafami i tapetami z motywem lasu.Komentarze

Publikowanie komentarza