30 marca 2020

Przestronny dom z antresolą - odwiedziny u Basi Szmydt

Przestronne jasne wnętrze, meble i dekoracje z duszą. Co to za miejsce? Oczywiście dom Basi Szmydt! Spotkaliśmy się w słoneczny zimowy dzień, by nagrać film, ale gdy zaczęliśmy rozmawiać, ciężko było zabrać się do pracy. Jeden dzień na spotkanie z Basią to jednak trochę za krótko :)

Na szczęście udało się nie tylko nagrać home tour, ale też zrobić kilka zdjęć, które teraz z przyjemnością możemy Wam pokazać :)
Ozdobą części wypoczynkowej jest przede wszystkim ogromne okno sięgające wysokiego sufitu. Ściana z niską szafką, galerią ogromnych plakatów oraz fotelem w stylu retro jest jak wprost wyjęta z Pinteresta. 


Rozłożysta fioletowa szafa została kupiona na OLX za zaledwie 300 zł. Przeróżne miseczki i talerzyki upolowane na targach staroci znajdują się w białej witrynce stojącej obok szkolnej tablicy. 


Kuchnia znajduje się pod antresolą. Nie ma w niej górnych szafek - dodatkowe miejsce do przechowywania zapewnia spiżarnia.


Na antresoli, oddzielonej akustycznie od salonu szklaną ścianką, Basia zorganizowała miejsce do pracy z przepięknym widokiem. Na piętrze znajdują się również sypialnia, łazienka i garderoba. 

W łazience przy sypialni zastosowano klasyczną czarno-białą bazę, która została ocieplona drewnianą szafką pod umywalką oraz złotymi dodatkami. Ciepło pod stopami zapewnia duży dekoracyjny dywan. Na parterze, obok sypialni dzieci i łazienki, znajdują się także garderoba i pralnia. Dzięki temu można zrezygnować z szaf w pokojach, a suszące się pranie nie jest elementem wystroju sypialni czy salonu.


W pokojach chłopców znajdziemy lamperie na ścianach i kolorowe dodatki DIY. Stare mapy, podobnie jak tablica z kuchni i znajdująca się w pralni gablotka, wisiały wcześniej w szkole. Wymiana pomocy dydaktycznych przez nauczycieli, to idealna okazja by upolować nietuzinkowe dekoracje. A szkoda, by takie piękne i wyjątkowe rzeczy wylądowały na śmietniku.Koniecznie zobaczcie więcej na filmie:


Zajrzyjcie też na bloga Basi i mój kanał Wnętrza Zewnętrza na YouTubie, gdzie znajdziecie więcej spacerów po pięknych wnętrzach :)