11 lutego 2020

Praktyczna i wygodna łazienka na poddaszu

Zapraszam Was do białej łazienki, która znajduje się na poddaszu i ma ok. 7 metrów kwadratowych. Jola i Kamil postawili na praktyczne i bezpieczne rozwiązania. Biel, drewno i zieleń wybrane przez gospodarzy potęgują wrażenie uporządkowania i spokoju. Nie znajdziecie tu wielu kolorów i wzorów, ale to też jest ok! Ta łazienka jest biała i minimalistyczna, a przy tym dobrze przemyślana i na pewno nie nudna.Wanna czy prysznic - bez kompromisów

Wanna pod skosem? To mogłoby być na dłuższą metę niewygodne rozwiązanie, ale na szczęście w tej łazience jest wystarczająco dużo miejsca, by znalazł się w niej również prysznic. Wanna jest wyłącznie miejscem relaksu, a obniżający się sufit w leżeniu i odpoczywaniu zupełnie nie przeszkadza :)


Przechowywanie w łazience 

Czasem komentujecie, że wnętrza, które Wam pokazuję, są pięknie wystylizowane do zdjęć, a "w prawdziwych łazienkach zawsze jest dużo kosmetyków na wierzchu". A to nie do końca tak! Na przykład w tej łazience niczego nie chowaliśmy. Kosmetyki, które używane są pod prysznicem, znajdują się na wiszącej półce. Kosmetyczny minimalizm i podejście less waste pomagają zachować wizualny porządek we wnętrzu. Produkty, które nie wyglądają najpiękniej, mają swoje miejsce w szufladach, a nie na widoku.

Poza pojemnymi szufladami pod umywalką i szafką mieszczącą chemię gospodarczą, znajdziemy tu także drewniany regał na półkach, który zazwyczaj jest niemal pusty. Dzięki temu jest gdzie odłożyć piżamę, która czeka na włożenie po kąpieli, albo czytaną w wannie książkę.

Kąt gospodarczy w łazience bywa koniecznością, jeśli nie mamy osobnego pomieszczenia na pralnię. W tej łazience pralka, kosz na pranie i kosz na śmieci są białe, więc nie rzucają się w oczy, tylko wtapiają w tło. Wzrok przyciągają dekoracje - żywe rośliny (które zawsze warto wprowadzić, jeśli w łazience jest okno), świeczki oraz zaprojektowany przez Jolę plakat (możecie go kupić w Fido Design).


Jeśli chcecie zobaczyć wszystkie sprytne rozwiązania zastosowane w tej łazience, obejrzyjcie nagrany przez nas film. Polecam od razu zasubskrybować kanał, żeby być na bieżąco z kolejnymi filmami.
Zapraszam Was również do Joli oraz na Instagram Wnętrza Zewnętrza. Ale najpierw obejrzyjcie film: