22 września 2019

Przygotowuję salon na jesień

Zmiana pory roku to dobry pretekst, by odświeżyć nasz dom. Inna aura za oknem, inne oświetlenie, inny nastrój - to wszystko motywuje, by przyjrzeć się uważniej dekoracjom naszego mieszkania.


Dla mnie jesień oznacza zbliżającą się wielkimi krokami zimę, co nie napawa mnie specjalnym optymizmem. Staram się zatrzymać lato jak najdłużej, a jak zrobić to lepiej, niż wprowadzając do domu więcej roślin?


Po wejściu do Bricomarché, od razu rzuciły mi się w oczy piękne rośliny i betonowe osłonki. Nie mogłam się zdecydować, którą wybrać, ale pomogliście mi podjąć decyzję swoimi głosami w social mediach - wzięłam, tak jak radziliście, fikusa.Swoje kroki skierowałam jeszcze do działu ogrodniczego, bo nierzadko da się tu znaleźć ciekawe okazy, które poradzą sobie również w domu. I faktycznie - zaraz przy drzwiach czekały przepiękne wrzosy. Ciężko o lepszą dekorację domu na jesień!


Jednak rośliny to nie wszystko! By umilić długie jesienne wieczory, warto zaopatrzyć się w świeczkę. Jest duży wybór zapachów, ale ja stawiam na to, co sprawdzone - waniliowe wonie zawsze poprawiają mi nastrój.


W pochmurne jesienne dni z pewnością mogą się przydać liczne poduszki i koce. Jeśli po zimie schowaliście je głęboko do szafy, teraz jest dobry moment, by je znowu wyjąć. Robi się coraz chłodniej, więc otulenie się ciepłym pledem na pewno nam nie zaszkodzi.


Ja jednak wychodzę z założenia, że przygotowanie domu nie ogranicza się do ustawienia pięknych dekoracji. Dlatego swoje kroki w sklepie skierowałam też do bardziej technicznych działów.


Nie lubię, gdy krzesła szurają po podłodze, dlatego dbam o to, by je podklejać. Filcowe podkładki się zużywają, czasem po prostu odklejają, dlatego przy okazji jesiennych przygotowań zrobiłam też przegląd krzeseł i dokleiłam brakujące kółeczka.


Mamy trochę ramek, które z założenia pełnią rolę dekoracji stojących na podłodze i jedynie opierających się o ściany, ale niektóre jednak chcemy powiesić i jesienne porządki są ku temu dobrą okazją. Dlatego kupiłam też śruby. 


Przygotowanie salonu to właśnie taki moment, kiedy powinniśmy zrobić wszystko to, na co normalnie nie ma czasu. Każda z tych czynności to krótka chwila, ale między wszystkimi obowiązkami ciężko się za nie zabrać. Gdy szykujemy nasz dom kompleksowo, łatwiej się zorganizować i zrobić wszystko na raz!


Jeśli coś wymaga dokręcenia, podklejenia, wywiercenia czy naprawy, zróbcie to teraz. Potem zacznie się przedświąteczna gorączka i będziecie bardzo zadowoleni, że macie te wszystkie drobne usterki z głowy!


Dużo przyjemniej cieszyć się jesienną aurą i pięknymi dekoracjami, gdy wiemy, że już nie czeka na nas lista rzeczy do zrobienia. 


Pozostaje tylko zaparzyć herbatę, zapalić świeczkę, wziąć książkę i zaszyć się pod kocykiem na fotelu. Takiej jesieni Wam życzę!Post powstał przy współpracy z marką Bricomarché