13 maja 2018

Kolekcja roślin. Jak zacząć?

Rośliny są teraz bardzo modne! Jak zbudować swoją kolekcję? Skąd brać rośliny, by dobrze się bawić i nie zbankrutować?


Moja zielona przygoda zaczęła się bardzo dawno, ale do większego zaangażowania skłoniła mnie nauczycielka biologii, która w ramach zwykłej lekcji pobudziła moją wyobraźnię pokazując ogrom roślinnych możliwości. 
Zobaczcie mojego vloga, w którym zdradzam mój przepis na sukces w tej całej zielonej zabawie oraz dzielę się swoim doświadczeniem i obserwacjami.


Mam nadzieję, że jeśli jeszcze nie byliście przekonani do wypełnienia domu zielenią, udało mi się Was zainspirować, by spojrzeć na to hobby z nowej perspektywy i spróbować swoich sił.

Komentarze

 1. rośliny -kwiaty doniczkowe są zawsze ze mną ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Ciekawy artykuł. Dobranie dobrych roślin do pomieszczenia to nie lada sztuka, nie każdy zielony przyjaciel będzie odpowiednio rósł w danym miejscu czy nawet mieszkaniu, nie każdy będzie komponował się z wyglądem całości itd. Dodatkowo trzeba im poświęcać chociaż minimum uwagi, bo inaczej nic z tego nie wyjdzie. Nie mniej warto mieć chociaż trochę zieleni w otoczeniu. ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Piękna kolekcja :) Ja mam identycznego grubosza w identycznej doniczce ;) Mam biało-czarną łazienkę, i wymyśliłam, żeby na szafce z lustrem postawić małą roślinę/rośliny, najlepiej max 15 cm wysokości. Poradzisz, co może przeżyć w takim pomieszczeniu? Łazienka nie ma okna, ale w miejscu, gdzie stałby kwiatek lub kwiatki jest świetlik na całą szerokość łazienki, skąd dochodzi rozproszone światło dzienne z przedpokoju.

  OdpowiedzUsuń
 4. Piękne, ja sama tez uwielbiam kwiaty. W domu mam ich bardzo dużo, bo nie tylko upiększają i ocieplają pomieszczenia ale niektóre z nich tez poprawiają jakość powietrza.

  OdpowiedzUsuń