13 maja 2018

Kolekcja roślin. Jak zacząć?

Rośliny są teraz bardzo modne! Jak zbudować swoją kolekcję? Skąd brać rośliny, by dobrze się bawić i nie zbankrutować?


Moja zielona przygoda zaczęła się bardzo dawno, ale do większego zaangażowania skłoniła mnie nauczycielka biologii, która w ramach zwykłej lekcji pobudziła moją wyobraźnię pokazując ogrom roślinnych możliwości. 
Zobaczcie mojego vloga, w którym zdradzam mój przepis na sukces w tej całej zielonej zabawie oraz dzielę się swoim doświadczeniem i obserwacjami.


Mam nadzieję, że jeśli jeszcze nie byliście przekonani do wypełnienia domu zielenią, udało mi się Was zainspirować, by spojrzeć na to hobby z nowej perspektywy i spróbować swoich sił.

Komentarze

 1. rośliny -kwiaty doniczkowe są zawsze ze mną ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Ciekawy artykuł. Dobranie dobrych roślin do pomieszczenia to nie lada sztuka, nie każdy zielony przyjaciel będzie odpowiednio rósł w danym miejscu czy nawet mieszkaniu, nie każdy będzie komponował się z wyglądem całości itd. Dodatkowo trzeba im poświęcać chociaż minimum uwagi, bo inaczej nic z tego nie wyjdzie. Nie mniej warto mieć chociaż trochę zieleni w otoczeniu. ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Kwiaty w domu to powinna być podstawa, tak samo jak konkretna donica. Przecież zieleń nadaje harmonii. Wg mnie też bardzo uspokaja. Dziwi mnie że niektórzy po prostu rezygnują z tego ciekawego zajęcia.. Nie myślałaś o tym żeby sobie zasadzić roślinki też na przykład na balkonie? Byłaby to piękna dekoracja, zwłaszcza na balkon czy taras. Nie często widuje się zazielenione okna czy inne obszary, więc to jest największy atut, dobre rośliny robiłyby takie wow. ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. Piękna kolekcja :) Ja mam identycznego grubosza w identycznej doniczce ;) Mam biało-czarną łazienkę, i wymyśliłam, żeby na szafce z lustrem postawić małą roślinę/rośliny, najlepiej max 15 cm wysokości. Poradzisz, co może przeżyć w takim pomieszczeniu? Łazienka nie ma okna, ale w miejscu, gdzie stałby kwiatek lub kwiatki jest świetlik na całą szerokość łazienki, skąd dochodzi rozproszone światło dzienne z przedpokoju.

  OdpowiedzUsuń
 5. Piękne, ja sama tez uwielbiam kwiaty. W domu mam ich bardzo dużo, bo nie tylko upiększają i ocieplają pomieszczenia ale niektóre z nich tez poprawiają jakość powietrza.

  OdpowiedzUsuń