25 marca 2018

Blogi wnętrzarskie polecam | Share Week 2018

Na instagramie funkcjonuje Follow Friday czyli zwyczaj polecania fajnych profili w piątki. Oczywiście regularnie przypominam sobie o tym w sobotę i solennie sobie obiecuję, że w przyszłym tygodniu się poprawię. Podobnie mam z blogowym Share Weekiem Andrzeja Tucholskiego, na który regularnie trafiam przy okazji publikacji wyników. Na szczęście ta akcja z tygodniem ma już niewiele wspólnego, gdyż trwa prawie miesiąc, i w porę przypomniała mi o niej Hania. Dlatego z przyjemnością polecę Wam dzisiaj blogi, które inspirują mnie najmocniej.Gdy poznałyśmy się z Kasią na wydarzeniu wnętrzarskim, zamiast o designie, przeprowadziłyśmy dyskusję o problemie migracyjnym. Tak to bywa z absolwentkami socjologii i arabistyki. Natomiast dla mnie to był dopiero początek całej serii nietypowości, jaką Kasia wprowadziła do blogosfery wnętrzarskiej. Zerwała z popularnym wizerunkiem blogerek jako perfekcyjnych pań domu i przywróciła wiarę w słowo pisane, gdy już wydawało się, że blogów nikt nie czyta i wystarczą same zdjęcia. 

Kasia to dla mnie kopalnia inspiracji, bo projekty DIY, które prezentuje, są praktyczne. Oczywiście podziwiam wszelkie wianki, girlandy i stroiki, ale perspektywa tworzenia kolejnych dekoracji sprawia, że przypominam sobie o wszystkich bardziej koniecznych pracach, jakie na mnie czekają. Projekty z Piątego Pokoju są inne i odpowiadają na konkretne potrzeby. Potrzebujesz więcej miejsca na książki? Posadź je na huśtawce. Kupiłaś okazyjnie brzydki fotel? Zobacz, jak go ulepszyć. Brakuje miejsca na biurku? Zrób miedziany reling na wszystkie przybory. Sama jestem w trakcie tworzenia tablicy korkowej, do której przekonała mnie właśnie Kasia. A jak będę miała więcej czasu, to spróbuję jeszcze z kwietnikiem z koszulki, bo chciałabym powiesić część kwiatków (a do wieszania roślin zainspirowała mnie Iza). 

Może jeszcze nie skojarzyliście faktów, ale na pewno wszyscy już znacie Kasię jako zaradną bohaterkę z reklamy olx! Dlatego nie zwlekajcie dłużej, tylko zajrzyjcie do Piątego Pokoju.

blog / fb / ig

Ela i Mateusz w cudowny sposób mieszają na swoim blogu wnętrza wyszukane w internecie z tymi, które sami odwiedzają z aparatem, a na dokładkę dzielą się jeszcze swoim cudnym mieszkaniem. Pod tym kątem mocno się z nimi identyfikuję, bo u mnie też jest właśnie taka mieszanka. Ciężko ograniczać się do swoich czterech kątów, gdy jest tyle innych inspirujących miejsc! Tak samo wszyscy zachwycamy się niektórymi apartamentami z Airbnb. Mam poczucie, że kwestii wnętrzarskich zainteresowań nadajemy na podobnych falach (nawet jeśli nasze mieszkania są zupełnie różne), dlatego jeśli lubicie zaglądać do mnie, u Eli i Mateusza pewnie też Wam się spodoba.

Ale u mnie na pewno nie znajdziecie tylu fantastycznych metamorfoz starych mebli co u nich! Co więcej, te odnowione perełki często można kupić. Zobaczcie, do jakich pięknych mieszkań trafiły niektóre z nich.

Wnetrznosci.com od samego początku ujęło mnie rewelacyjnymi zdjęciami. Nie da się ukryć, Ela i Mateusz są w tym świetni! Ogromnie podziwiam ich styl. Potrafią świetnie podkreślić sztuczne oświetlenie, którego sama w trakcie sesji zupełnie unikam i na zdjęciach u innych też zazwyczaj mnie odrzuca. Ale nie w tym przypadku! Tu lampy są zaprezentowane genialnie i robią fantastyczny klimat.

blog / fb / ig

Gdy jakiś czas temu blogosfera wnętrzarska skręcała w stronę zdjęć, czasem zupełnie rezygnując z tekstów na blogach, Karolina tworzyła hiper merytoryczne artykuły związane z różnymi aspektami budowy domu i wykańczania mieszkania. W ten sposób jej blog stał się niesamowitą kopalnią praktycznej wiedzy.

To na blogu house loves dowiedziałam się, że istnieje coś takiego jak zsyp na pranie!

Dlatego, gdy tam zajrzycie, nie patrzcie na daty i nie ograniczajcie się do najnowszych wpisów. Warto sięgać do archiwum, bo szkoda by było przegapić niektóre stare publikacje. 

Karolina z wykańczaniem swojego domu szła jak burza, więc wydawało się, że lada moment skończy i już nie będzie miała co opisywać, ale zrobiła nam niespodziankę: założyła działalność i zajęła się projektowaniem, dzięki czemu co rusz inspiruje nas kolejnymi wnętrzami swojego projektu. Jestem pod olbrzymim wrażeniem jej pracy, w której nic nie jest przypadkowe ani byle jakie. Chociaż sama chętniej podglądam wnętrza w zupełnie innym stylu, śledzę house loves z wypiekami na twarzy, bo dowiaduję się tam wielu ciekawych rzeczy. Ten blog to najlepszy przewodnik dla wszystkich, którzy mają jakikolwiek remont przed sobą.

blog / fb / igTo oczywiście nie są jedyne blogi wnętrzarskie, jakie śledzę. Jeśli czujecie się nienasyceni, to pamiętajcie, że przez cały rok polecam fajne strony na pasku bocznym. Wiem, że niestety ten element strony nie działa obecnie na telefonach, ale nie ma wymówek! Na dole jest opcja wyłączenia wersji mobilnej i wtedy pasek boczny powinien się uruchomić :)

Dajcie znać w komentarzach, jakie blogi Was inspirują najmocniej, a jeśli również jesteście blogerami, dołączcie do Share Weeku (szczegóły akcji tutaj). W tym roku macie czas do 8 kwietnia. Polecajmy blogi wnętrzarskie, niech świat się o nas dowie!

Komentarze

 1. PS. A ja sama również zostałam polecona w share weekowym poście u Metka: Matka! Jest mi ogromnie miło z tego powodu. Zajrzyjcie koniecznie: http://metka-matka.blogspot.com/2018/03/share-week-2018.html

  OdpowiedzUsuń
 2. Dzięki za post! Blogi Kasi i Karoliny to również moje ulubione. Kaśka pisze tak, że jak mam zły dzień, to zaglądam na jej Instastory i już mi lepiej. Gust Karoliny współgra z moim więc wszystko na jej blogu to uczta dla mych oczu, do tego pisze bardzo merytorycznie, tak jak napisałaś, więc koniecznie warto ją obserwować. Pozdrawiam Karolina

  OdpowiedzUsuń
 3. PIĄTY pokój był kiedyś w moim zestawieniu, a te dwa pozostałe polubiłam na fb, to urok tej akcji- można poznać nowe, fajne miejsca w sieci

  OdpowiedzUsuń
 4. Właśnie kończę wpis Share Week wg HAART :) Zadałam sobie pytanie,które blogi (w ostatnim czasie) miały największy wpływ na moje podglądy i decyzje. Tak wybrałam moje 3 ulubione :)

  OdpowiedzUsuń