15 listopada 2017

Szopka bożonarodzeniowa

Mam przyjemność zaprezentować Wam nowość w FIDO design - szopkę bożonarodzeniową.Na pomysł połączenia naturalnego drewna z białym szkliwem wpadłam latem. Po doświadczeniach z krzyżami, tym razem raczej już wiedzieliśmy, jak poradzić sobie z domkiem. Natomiast ceramika to było dla nas zupełnie nowe doświadczenie! Figurki nie mają prostych kształtów, byśmy mogli po prostu przygotować rysunek z wymiarami i poprosić o wykonanie. Dlatego musieliśmy znaleźć kogoś, kto czuje naszą stylistykę, zrozumie, jaki efekt chcemy osiągnąć i wprowadzi nas w tajniki swojego rzemiosła. Sama nie do końca w to wierzę, ale (jak widzicie) udało się! Łańcuszek poleceń doprowadził nas w końcu do właściwych osób. 
Minimalistyczna forma i wysoka jakość wykonania to efekt dążenia do ponadczasowej stylistyki. Udało nam się zaprosić do współpracy świetnych polskich rękodzielników i wierzcie nam, że widać serce włożone w wykonanie poszczególnych elementów. Drewniane domki powstają w niedużej manufakturze na Śląsku. Zachwycają detalami, takimi jak malusieńkie gwoździki podtrzymujące konstrukcję, i same w sobie mogą być świetną całoroczną dekoracją. Ceramiczne figurki są tworzone i wypalane w klimatycznej pracowni na warszawskim Żoliborzu. Biała kolorystyka i matowe szkliwo świetnie się komponują z olejowanym drewnem domku. Każda figurka jest niezależna od pozostałych. Można ustawiać je po swojemu tworząc nowe kompozycje. Szopka spakowana jest do eleganckiego granatowego pudełka, w którym można ją wygodnie przechowywać w okresie poświątecznym. Ładne opakowanie sprawia również, że cały zestaw idealnie nadaje się na prezent.

Dzięki neutralnej kolorystyce szopka będzie dobrze się prezentować zarówno wśród tradycyjnych biało-zielonych dekoracji, jak i w zupełnie niestandardowym zestawieniu. Moda się zmienia, ale dębowe drewno i wysokiej jakości ceramika zawsze będą cieszyły oczy.
Dużą wagę przywiązuję też do opakowania. Okres dekoracji bożonarodzeniowych w porywach trwa trzy miesiące, a z tymi wszystkimi rzeczami przez resztę roku też coś trzeba robić. Wiem, że same bombki potrafią u niektórych zajmować pół piwnicy. A co, jeśli się piwnicy wcale nie ma? Trzeba to wszystko dobrze rozplanować. Dlatego nasze pudełka są integralną częścią zestawu. Są nie tylko ładne, ale też solidne i nadają się do wieloletniego wykorzystania. Po świętach szopkę można bezpiecznie spakować do środka i wygodnie przechowywać do kolejnych świąt.

Pudełko, tak jak szopka, również powstaje w Polsce. Jest składane ręcznie na Dolnym Śląsku.
Chociaż widziałam już ubrane choinki w centrum Warszawy, zdaję sobie sprawę, że dla większości to jeszcze zbyt wczesna pora na myślenie o świętach. Informuję Was jednak o szopce bez zbędnej zwłoki, gdyż trwa listopadowa przedsprzedaż. Dzięki zamówieniom złożonym już teraz będziemy mogli lepiej rozplanować produkcję, stąd też taka okazyjna cena. Warto skorzystać tym bardziej, że w grudniu w pewnym momencie szopek może po prostu zabraknąć. Robimy je ręcznie, a nasze moce przerobowe są mocno ograniczone, dlatego zamówienia na ostatnią chwilę nie są dobrym pomysłem.

Przy okazji pracy nad szopką udało nam się zoptymalizować też koszty produkcji pozostałych rzeczy, dlatego odświeżyliśmy ceny różnych produktów. Sprawdźcie koniecznie! Myślę, że krzyż lub plakat to również świetny pomysł na prezent pod choinkę.


Dajcie znać w komentarzach, jak Wam się podoba nasza minimalistyczna szopka, a jeśli nie widzieliście jeszcze pierwszego postu o naszym sklepie z ładnymi dewocjonaliami, koniecznie nadróbcie zaległości TUTAJ.