4 maja 2016

Aparthotel Stalowa52 - wyjątkowe miejsce na hotelowej mapie Warszawy

To miejsce znalazłam w sieci już kilka miesięcy temu, ale postanowiłam poczekać z publikacją do czasu, aż zobaczę wnętrza na własne oczy i przekonam się, czy na żywo również wyglądają tak dobrze, jak na zdjęciach. I wiecie co? Na żywo wyglądają jeszcze lepiej!

Aparthotel Stalowa52 to bardzo ciekawe miejsce znajdujące się w starej części prawobrzeżnej Warszawy. Zaniedbana Praga powoli wraca do łask i ten obiekt jest tego najlepszym przykładem. Popadająca w ruinę kamienica parę lat temu dostała nowe życie! Teraz jest tu hotel, restauracja, kawiarnia, sale konferencyjne i przestrzeń do organizacji regularnych wydarzeń kulturalnych. W ostatnią sobotę, jako Blogi Wnętrzarskie, organizowaliśmy na Stalowej BlogInTalk, czyli warsztaty dla blogerów. Na tę okazję szukaliśmy sali konferencyjnej z charakterem - takiej w sam raz dla wnętrzarzy. Zawsze na nasze wydarzenia szukamy ładnych miejsc. W końcu promujemy dobrze urządzone wnętrza na blogach, więc lekką hipokryzją byłoby nieprzywiązywanie do tego wagi w takich okolicznościach. Dlatego, gdy zobaczyłam sale konferencyjne Stalowej52, od razu wiedziałam, że prędzej czy później się tu pojawimy.

fot. Emilia Sałajczyk

Sama na Stalowej nie nocowałam, ale Ilona, Karolina i Zoyka z pewnością potwierdzą, że tutejsze pokoje nie są standardowymi wnętrzami hotelowymi. Każdy jest trochę inny, w każdym jest coś wyjątkowego.Zobaczcie też, jak budynek z zewnątrz zmieniał się przez lata. Przed wojną miał bogato zdobioną fasadę. Niestety takie dekoracje już wtedy były często zaniedbane i mieszkańcy sami je demontowali, by nikomu na ulicy nie stała się krzywda. Nie wiem, czy tak było też w przypadku tej kamienicy, ale na środkowym zdjęciu możecie zobaczyć, w jakim stanie budynek dotrwał współczesności. Dzisiaj jest już dużo lepiej. Dekoracje i zdobienia nie wróciły, ale zadbana ceglana elewacja miło przyciąga wzrok. Nowe okna, balkony, neon... To już zupełnie inne miejsce :)


Jeśli będziecie szukać noclegów w Warszawie, gorąco polecam Wam to miejsce. Jeśli, tak jak ja, mieszkacie w stolicy, koniecznie wybierzcie się na Stalową na obiad lub wystawę, by zobaczyć te cudne wnętrza i przeszkloną przestrzeń na patio. Każdy pretekst jest dobry, by odwiedzić miejsce godne naszej uwagi :)