17 lutego 2016

Niezwykłe wnętrza warszawskiej kamienicy - Autor Rooms

Dotychczas nie miałam zbyt wielu okazji, by przyglądać się warszawskim hotelom i apartamentom na wynajem, bo stolica to mój dom! Jednak przy okazji tworzenia cyklu postów z ładnymi noclegami, musiałam się w końcu przyjrzeć swojej okolicy. I wiecie co? Jestem pod wielkim wrażeniem! Mamy w Warszawie niezwykłe wnętrza, a te, które prezentuję poniżej, są naprawdę wyjątkowo niecodzienne!

Autor Rooms to apartamenty, za stworzeniem których stoi grupa ludzi kultury i sztuki (co jakoś tłumaczy ten fantastyczny klimat!). Znajdują się na Lwowskiej 17/7, przy Wydziale Architektury, trzy kroki od placu Konstytucji. To fantastyczna lokalizacja dla osób, które chcą poczuć klimat miasta!

Warszawa ma rozległe centrum, w którym wiele osób nie potrafi się odnaleźć. Z jednej strony okolice Pałacu Kultury z Dworcem Centralnym i Złotymi Tarasami, z drugiej starówka, która często stanowi centrum w innych miastach, a u nas jest umiejscowiona zupełnie z boku. Łącznikiem dla tych dwóch przestrzeni jest trochę śródmiejski odcinek Traktu Królewskiego, piękna aleja z niezliczoną ilością ekskluzywnych sklepów dookoła, gdzie faktycznie turyści mieszają się z zabieganymi mieszkańcami. 
Autor Rooms jest zupełnie obok tego wszystkiego. Nie tam, gdzie się lata z wywieszonym językiem, i nie na obrzeżach miasta, tylko tam, gdzie faktycznie się żyje. Dookoła piękne kamienice, na ulicach sporo interesujących knajpek. Jeśli nie znacie Warszawy, znajdzie sobie ten adres na mapie i pooglądajcie okolicę na Google Street View. Taką Warszawę lubię chyba najbardziej! Zwłaszcza w letnie słoneczne poranki, gdy studenci spieszą na zajęcia, a pracujący umawiają się na spotkania w ogródkach eleganckich restauracji. Lubię obserwować, jak to nasze piękne miasto żyje!

Ale o Warszawie opowiem więcej innym razem! 
Teraz zobaczcie wnętrza apartamentów Autor Rooms:


Na podłodze w kuchni kafle cementowe Purpura


zdjęcia: Basia Kuligowska i Przemek Nieciecki / Pion


Zabawa światłem, kolorami, materiałami i formą jest widoczna na każdym kroku! Dziwnie (w takim pozytywnym znaczeniu) wydzielone łazienki, wygłuszające zasłony przy drzwiach, oryginalne lampy, przeszklenia, niska lamperia. Gdyby wstawić te elementy do zwykłego mieszkania w bloku, mogłoby zrobić się kiczowato, ale to zabytkowa kamienica - ze sztukaterią, zadbanym parkietem i wielkimi oknami. W takiej przestrzeni warto zachować odrobinę dystansu do rzeczywistości i pozwolić sobie na projekty z przymrużeniem oka!

Nie są to neutralne hotelowe wnętrza dla każdego. Nie muszą się wszystkim podobać i nie musimy chcieć tak mieszkań na co dzień. Ale są wspaniałe w swej wyjątkowości i z pewnością urlop w takim miejscu zapadnie wszystkim gościom na długo w pamięci!