29 czerwca 2015

Instagramowy tydzień #1

Ostatni tydzień minął nam wyjątkowo intensywnie. Wybraliśmy się z dziećmi w podróż po Polsce. Naszym pierwszym przystankiem był Poznań...W Poznaniu odwiedziliśmy dwie kawiarnie, które mogę Wam polecić. 

Pierwsza to Weranda Caffe (na zdjęciach powyżej), która jest przepiękna! Bajkowe wnętrze i wyjątkowo klimatyczny ogródek na tyłach budynku. Jedzenie też bardzo dobre i piękne podane, chociaż czas oczekiwania (40 minut na śniadanie) już aż tak nas nie zachwycił (wiecie jak to jest z dziećmi w kawiarni...). Ceny też wyższe niż zazwyczaj. Za śniadanie zapłaciliśmy więcej niż potem za obiad na trasie. 

Drugie miejsce nie jest już takie drogie, a za to również bardzo przyjemne, chociaż w zupełnie innym stylu. Mowa o Drukarni Skład Chleba i Wina (poniżej), w której odbyło się organizowane przez nas spotkanie blogerów. Bardzo przyjemna przestrzeń, miła obsługa. I smacznie! :)

Myślę, że warto odwiedzić oba te miejsca.
Kawiarnie, restauracje i hotele to często bardzo inspirująca przestrzeń - oryginalne, ciekawe i odważne. Nie ma problemu, że coś się szybko znudzi (jak w przypadku mieszkań, w których spędzamy dużo więcej czasu), więc można zaszaleć! 
W zeszłym tygodniu spędziliśmy też kilka dni nad morzem. Chociaż przez większość czasu było pochmurno, zimno i deszczowo, udało się trafić też na kilka słonecznych godzin. Oczywiście wykorzystaliśmy je na plażowanie! 

Przed sezonem nad morzem jest tak cudownie! I ciężko się zdecydować, gdzie się rozłożyć na plaży, bo jest aż tyle wolnego miejsca :)
Wczoraj natomiast wypoczywaliśmy już pod Warszawą, w ogrodzie, wśród zieleni. Dopiero po powrocie znad morza, trafił nam się naprawdę gorący dzień, więc nie mogliśmy z niego nie skorzystać :)

Innych zdjęć z wyjazdu nie będzie. Postanowiliśmy tym razem nie brać aparatu i ograniczyć się do zdjęć z telefonu. Przy dwójce dzieci ciężko o dodatkową parę rąk do noszenia lustrzanki i pilnowania, by nie wpadła do piachu ani nie zamokła na deszczu. Na zdjęcia przyjdzie jeszcze czas - na razie cieszymy się chwilą!