3 maja 2015

Najlepsze noclegi w Krakowie

Ostatnio coraz bardziej przekonuję się, że najlepsze noclegi to nie hotele, hostele, pensjonaty czy schroniska, ale apartamenty na wynajem. Oczywiście każdy rodzaj ma swoje zalety i sprawdza się przy innych okazjach, natomiast dla mnie - gdy szukam noclegu z wyprzedzeniem oraz zależy mi na fajnym wystroju i prywatności (bez żadnych współlokatorów i gospodarza pytającego mnie trzy razy dziennie, jak się czuję), apartamenty są po prostu idealne!

Poświęciłam sporo czasu, by przejrzeć oferty z różnych miast, więc teraz z przyjemnością podzielę się z Wami moimi odkryciami. Na początek turystyczna stolica Polski, czyli Kraków.


Kilka apartamentów w samym centrum Krakowa, zaledwie 200 metrów od rynku. Świetnie urządzone, w kilku różnych stylach, więc jest duża szansa znaleźć coś dla siebie. Każdy ma w sobie coś ciekawego. Do tego urocze detale, jak żółta lampa nad stołem czy czarny papier toaletowy (ciekawe, czy to tylko do zdjęcia ;).

Apartamentów La Gioia jest dwadzieścia siedem, ale ten szczególnie przypadł mi do gustu. Surowy wystrój daje może trochę ponury efekt, ale zdecydowanie ma swój urok. Idealny do wypoczynku po całym dniu chodzenia po mieście. I jeszcze to okno pomiędzy łazienką a sypialnią - niby nic, ale fajne. Pozwala wpuścić do łazienki trochę dziennego światła. 

Apartament Kopenhaga

Duży apartament blisko rynku. Jasny i kolorowy, zdaje się idealny na rodzinny wypad. Przytulnie i ciepło. A mnie zauroczył jeszcze kolor płytek pod prysznicem.
Laiko Apartments

Nie mogło ich zabraknąć w tym zestawieniu! Surowe, ale jasne wnętrza. Blisko dworca i barbakanu. Pięknie i funkcjonalnie. Oceniam nie tylko na podstawie zdjęć czy opisów - byliśmy i wszystko sprawdziliśmy osobiście. Więcej o apartamentach pisałam TUTAJ, a nasze wrażenia -> TUTAJ.


Nowoczesne wnętrza w minimalistycznym stylu z kolorowymi pracami artystów na ścianach. Niepowtarzalne. Ostatnio nocowały tam dziewczyny podczas Apetycznego Weekendu i widziałam, że bardzo pozytywnie oceniły to miejsce. Nie mam powodów, by im nie wierzyć, bo na zdjęciach również prezentuje się bardzo ciekawie.
Majówka rozpoczyna sezon wyjazdowy. Mam nadzieję, że powyższe zestawienie pomoże Wam się dobrze przygotować do wypoczynku w Krakowie :)