3 lutego 2015

Za kilka lat...

Teraz zabiegani, rozrywani między pracą a domem, nim się obejrzymy, wylądujemy na emeryturze. Ile rzeczy będziemy mogli w końcu zrobić! Te wszystkie książki, krzyżówki, szydełkowanie - wszystko, na co teraz brakuje czasu. Tak sobie obiecujemy, prawda? Do pełni szczęścia przydałby się jeszcze taki uroczy domek z ogródkiem...
Wygodny fotel, kwiaty na stole i pachnące wypieki. Tak może być! 


Ale nie musi. 


Jeśli pozwolimy, by obecne obowiązki pochłonęły nas zupełnie i zapomnimy o tym, co naprawdę ważne, nasza przyszłość nie będzie wyglądać tak różowo. Jak na wojnie - musimy ubezpieczać tyły i być zawsze krok przed przeciwnikiem. Oczywiście możemy udawać, że w krzakach nikogo nie ma, ale otwarcie bram nie uratuje nas przed atakiem, a tylko przyspieszy moment klęski. Lepiej mieć dobry wywiad i trzymać rękę na pulsie.


Lepiej się przebadać.Według Millward Brown* spośród kobiet, w grupie wiekowej 20-50 lat tylko 45 proc.  wykonuje badania ginekologiczne regularnie (co najmniej raz na dwa lata), a 18 proc. Polek w tej samej grupie wiekowej nigdy nie miało wykonywanej cytologii. Efekt? 60 proc. przypadków raka szyjki macicy rozpoznaje się w Polsce zbyt późno (w drugim, a nawet w trzecim stopniu zaawansowania), a 5 kobiet dziennie umiera z jego powodu. Natomiast co roku na raka jajnika umiera ponad 2500 Polek, w przypadku którego podstawą diagnozy jest USG transwaginalne (inaczej dopochwowe).
*„Obraz współczesnej kobiety a badania cytologiczne kobiet w Polsce”, czerwiec 2012 


Nie warto odkładać badań na potem, bo może być już za późno. Ani cytologia, ani usg nie należą do żadnych skomplikowanych, bolesnych czy niebezpiecznych przeżyć. To zaledwie jedna chwila, która może uratować życie. Bądźcie krok do przodu przed chorobą i zapiszcie się do lekarza już dzisiaj!


Pamiętajcie - wcześnie rozpoczęte leczenie to nie wyrok, ale szansa na powrót do normalnego życia.


Kwiat Kobiecości - przyłącz się do nas - zostań niezapominajkązdjęcia: uniquehomestays.com via Apetyczne Wnętrze