17 lutego 2015

Wnętrze w stylu... My Pink Plum

Nie miałam na blogu zbyt wielu serii postów. Były Kolory na celowniku czy Bitwa o Dom, teraz pojawiły się Smaki miesiąca. Jak na ponad dwa lata blogowania, szału nie ma! W zeszłym roku moje ambitne plany pokrzyżowała przeprowadzka. Tym razem mam coś nowego i w takiej formie, jaką bardzo lubicie - są piękne wnętrza, piękne zdjęcia i piękne dekoracje :)

Dużo wędruję po blogach i podglądam, jak mieszkają inni. Teraz przeanalizuję kilku blogerów i stworzę kolaże z rzeczami, które albo już znajdują się w ich mieszkaniach, albo moim zdaniem by do nich pasowały.

Na pierwszy ogień idzie My Pink Plum :)
Magda, autorka bloga My Pink Plum, ma wspaniałego męża (też blogera - klik), dwa koty, silną wolę, dobry gust i bardzo kobiece mieszkanie. Jej toaletka (3) stojąca przy łóżku w sypialni, wywołuje zawsze serię pozytywnych komentarzy i pytań, gdzie można taką kupić. A to Ikea! Nie mogło jej zabraknąć w zestawieniu. Odpowiednie dodatki sprawiają, że nie wygląda tak zwyczajnie, jak na zdjęciu z katalogu. Dodatkowo wyjątkowego klimatu dodają pompony (1), cotton ball lights i papierowe motyle na ścianie (DIY). Mnie również zaintrygował sposób malowania ścian, z pozostawionymi białymi rogami. Na łóżku dużo poduszek, między innymi korona (2) od Hug the Stuff, jednego z ulubionych sklepów Magdy. Jak już przy ulubieńcach jesteśmy, nie można nie wspomnieć również o wzorzystych poduszkach z pracowni Magiel (6), które zachwyciły Magdę po raz pierwszy na kwietniowych Targach Rzeczy Ładnych. Przeglądając zdjęcia na blogu z coraz to nowymi aranżacjami salonu, odniosłam wrażenie, że Magda po prostu kocha wszystkie poduszki i z pewnością ma ich niemało! Do kompletu dorzuciłabym jeszcze jakiś delikatny geometryczny wzór w orzeźwiającym kolorze (7). Miętowy dobrze by się odnalazł w tym subtelnym wnętrzu, w którym już obecnie mięty nie brakuje - ot, choćby kuchenna waga (10)!


1 / 2 / 3 / 4 / 5 / 6 / 7 / 8 / 9 / 10

Numerki powyżej są podlinkowane do poszczególnych produktów w sklepach.

Motyw Mrs/Mr wypatrzyłam już w mieszkaniu Magdy na zdjęciach z Instagrama, ale myślę, że w formie wieszaków (4) również mógłby przypaść jej do gustu. Tak samo wąsy i wałek tworzący wzory - obie te rzeczy pojawiły się w mieszkaniu My Pink Plum, ale nie w takiej połączonej formie, jaką jest wałek z wąsami (9). Słoik w serduszka jest kobiecą dekoracją z przymrużeniem oka i dlatego wyjątkowo pasuje mi do tego zestawienia. Srebrna taca (5) - dla miłośniczki eleganckich dodatków to obowiązkowy punkt! Jeśli nie znaliście dotąd My Pink Plum, zajrzyjcie koniecznie:


i napiszcie w komentarzach, co jeszcze Waszym zdaniem pasuje do Magdy :)


Zdjęcia mieszkania: blog i instagram My Pink Plum, zdjęcia przedmiotów ze stron poszczególnych sklepów