24 lutego 2015

Sklep z charakterem - który pasuje do Ciebie?

Sklepy, podobnie jak ludzie, wnętrza i blogi, mają swój charakter. Nie chodzi tu tylko o to, że w każdym jest trochę inny asortyment. Po prostu każda z rzeczy w danym sklepie pasuje do jakiegoś stylu, a nowe kolekcje, nawet jeśli są zupełnie inne, w jakimś stopniu nawiązują do dotychczasowego charakteru.

Zaczęłam się nad tym zastanawiać podczas weekendowej wizyty w centrum handlowym. Odwiedziłam trzy sklepy wnętrzarskie, każdy zupełnie inny od pozostałych. W każdym widziałam nowe produkty, a zarazem żaden mnie nie zaskoczył - dobrze wiedziałam, czego się spodziewać. Home&You - ciemne wnętrze, intensywne kolory i dużo plastikowej tandety. DUKA - biała drewniana podłoga, białe ściany i większość rzeczy też biała; wyższa jakość, ale też wyższe ceny; przede wszystkim kuchnia. ZARA Home - przede wszystkim sypialnia; mnóstwo roślinnych wzorów, wszędzie tekstylia, bardzo przyjemny zapach, wyjątkowo kobiecie wnętrze; no i gałki - w ZARA Home zawsze jest dużo ładnych gałek do mebli.

A jak wygląda sytuacja w sklepach internetowych?
Wzięłam pod lupę dwa, do których ostatnio najczęściej zaglądam.Na pierwszy ogień moja ulubiona Kapibara

Logo już dużo zdradza, ale pójdźmy głębiej i zajrzyjmy na bloga Agaty, która ten sklep prowadzi. Blog ma adres www.djakdesign.pl, a poniżej zamieściłam kilka zdjęć, które na nim znalazłam.

W sklepach prowadzonych z sercem z pewnością znajdują się rzeczy, które podobają się właścicielom. Jaki więc charakter może mieć Kapibara, skoro Agata lubi takie kolorowe i wyraziste wnętrza? Chyba nikt nie ma wątpliwości, czego możemy się spodziewać, prawda? 


Pojawiają się coraz to nowe rzeczy, ale charakter, tak jak osoba, która za danym sklepem stoi, pozostaje bez zmian. Jeśli więc obecny asortyment trafia w mój gust i widzę, że upodobania właścicielki są podobne do moich, mogę śmiało wyczekiwać kolejnych nowości - raczej mnie nie rozczarują! 


Podobną spójność widać na przykładzie sklepu decorOlka i bloga Oli, która go prowadzi. Wystarczy tylko rzut oka na wnętrza pokazywane przez Olę na fotobloo.blogspot.com i możemy śmiało założyć, że w sklepie panuje podobny skandynawski styl! Czy tak jest? Zobaczcie:
To fragment mieszkania Oli - jest idealnym odzwierciedleniem charakteru sklepu.Napiszcie w komentarzach, jakie sklepy dobrze oddają Wasz styl? Gdzie najczęściej zaglądacie? :)