11 lutego 2015

Ciemne wnętrze - przytulne wnętrze

Moda na jasne wnętrza sprawiła, że internet zalała fala białych mieszkań - białe ściany, białe meble, białe dodatki. Czasem pojawi się kolor, ale najczęściej w pastelowym odcieniu. Co z wnętrzami urządzonymi w ciemnej tonacji? Czy naprawdę źle się w takich mieszka?

Niekoniecznie!

Ciemne kolory wprowadzają odrobinę elegancji. Jednocześnie, pomniejszając optycznie wnętrze, ocieplają je. Robi się przytulniej! Unikając jaskrawych barw na rzecz naturalnych odcieni (kolory gór, kolory lasu) i zastępując plastik ciekawszymi materiałami (takimi jak szkło, drewno, metal, len), bardzo łatwo możemy stworzyć w swoim domu wyjątkową przestrzeń.

Poniżej przykładowe dodatki do ciemnego wnętrza, które, choć same w sobie wydają się dość surowe w odbiorze, to jednak ocieplą pokój i stworzą odpowiedni klimat. Zimne wnętrze to puste wnętrze - potrzeba kilku dekoracji, by zrobiło się przytulniej i wnętrze zaczęło żyć.1 / 2 / 3 / 4 / 5 / 6 / 7 / 8 / 9 / 10 / 11


Ciemnym wnętrzom zdecydowanie nie można zarzucić szpitalnej atmosfery! Ale, jak zawsze, trzeba ostrożnie stawiać kroki - zły dobór koloru na ścianę, krzykliwe dekoracje czy mały metraż, to wszystko może wpłynąć na niepożądany efekt końcowy.


zdjęcia: 1 / 2 / 3