16 listopada 2014

Gdzie kupić designerskie prezenty świąteczne?

Odpowiedź jest na tytułowe pytanie jest prosta - najlepiej bezpośrednio u polskich artystów i projektantów. Gdzie ich szukać? Na targach rękodzieła. Na przykład na tych, które odbędą się już w najbliższy weekend (22/23.11.2014) w Warszawie ;)

Nadchodzi czwarta edycja Targów Rzeczy Ładnych! Największa z dotychczasowych. Tylko jeden weekend i aż 130 wyselekcjonowanych firm i projektantów. Wystarczy przyjść :)

Myślę, że ciężko o lepszą okazję do świątecznych zakupów prezentowych. Poniżej kilka moich typów na drobne upominki, które z powodzeniem mogą się znaleźć pod choinką.


Zulana - polska porcelana, unikalne barwne wzory. Projektowane przez polskich artystów, produkowane w jednej z najstarszych fabryk na Dolnym Śląsku. Dopracowane w każdym szczególe. Mnie zachwycają i z pewnością będę wypatrywać ich stoiska na Targach.
Basia Śniegula, pracownia NADO. Również porcelana, chociaż zupełnie inna! Limitowane kolekcje, wykonywane ręcznie. Niebanalne projekty. Oryginalne i delikatne. Subtelne, kobiece i polskie.


Love Poland Design. Kto zagląda na Wnętrza Zewnętrza od dawna, z pewnością już kojarzy powyższą grafikę. Uwielbiam Warszawę w tym kolorowym wydaniu! Nie mam żadnych wątpliwości, że wśród plakatów Love Poland Design można znaleźć idealny prezent świąteczny, nie tylko dla warszawiaków :)


 
Valek Rolling Pins - tu chyba nie muszę nic dodawać. Prosty pomysł, a jaki fajny! :) Takie wzorzyste wałki z pewnością wniosą do kuchni trochę uśmiechu i zabawy. Znacie kogoś, kto lubi wypieki? Szukaliście dla tej osoby prezentu? To już dłużej nie szukajcie - oto on! :)

Teraz jeszcze propozycje dla dzieci...HOCKOzabawki - wszystkie z tektury. Jak wiecie z postu o prezentach dla trzylatka, zabawki z tektury bardzo cenię! Te również wyglądają obiecująco...
Wooden story - drewniane zabawki dla najmłodszych. Niezwykle starannie wykonane, tworzone w naszych polskich górach :)Malu Studio - zabawki pielęgnujące w dzieciach miłość do naszego pięknego kraju. Memo z zabytkami stolicy, pajacyki z historycznymi postaciami czy pieczątki z polskimi zwierzętami i polskimi samochodami. Wszystko tematycznie powiązane z naszą ojczyzną! To lubię :)

ZUZU Toys - sklep z zabawkami. U nich znajdziemy np. memory utrzymane w folkowym klimacie wycinanek ludowych czy domostradę - łatwoprzylepną taśmę ze wzorem ulicy, która pozwoli przygotować trasy samochodowe dokładnie według pomysłu malucha.

Już nie mogę się doczekać, kiedy zobaczę te wszystkie rzeczy na żywo! A to dopiero malutki ułamek tego, co pojawi się na Targach Rzeczy Ładnych. Poniżej pełna lista wystawców:


Ja w sobotę z pewnością na Targach się pojawię! Zwłaszcza, że lokalizacja nietypowa (ul. Puławska 2, Plac Unii City Shopping, budynek biurowy, 2. piętro) i jestem ogromnie ciekawa, jak to wszystko będzie wyglądać :)

Do zobaczenia na miejscu!