14 lipca 2014

Fototapeta - pomysł na ciekawą ścianę

Ostatnio opowiadałam Wam o mocnych kolorystycznych akcentach we wnętrzu. Dzisiaj ugryziemy temat ciekawych wnętrz z zupełnie innej strony. Bo nie trzeba używać intensywnych barw ani wyrazistych kształtów, by nadać wnętrzu niepowtarzalny charakter. Można zrobić coś zupełnie innego i wykorzystać... fototapety!
Jakie są zalety tego rozwiązania?

Fototapeta "Hills"

Fototapeta "abstract painting by oil on canvas in pink tones, illustration,"

Fototapeta "pink dawn on the sea, painting by oil on canvas"

Czym fototapeta różni się od tapety? Przede wszystkim tym, że to cała ściana może tworzyć jeden wielki wzór i nie mamy sytuacji, w której co pół metra powtarza się dokładnie ten sam motyw. Czym fototapeta różni się od farb? Tym, że oferuje nam większe możliwości, dzięki czemu sama w sobie jest w stanie bardzo urozmaicić pustą powierzchnię ściany.


Warto również pamiętać, że na naszej ścianie nie musi pojawić się cały obraz - możemy pokusić się jedynie na pewien fragment. Na przykład powyższe chmury mogłyby się bardzo ciekawie prezentować nad czarnym, szarym lub zielonym tapicerowanym zagłówkiem łóżka. Jak na wizualizacji poniżej:
Poważnym dylematem może być wybór materiału, na którym na zostać wydrukowana nasza fototapeta. Samoprzylepna, lateksowa, winylowa... jak podjąć właściwą decyzję? Warto skorzystać z próbek! Wystarczy napisać do sklepu z prośbą o przesłanie testowego zestawu. Wybór z pewnością okażę się prostszy, gdy będziemy mogli wszystkiego dotknąć i zobaczyć wszystkie faktury na żywo. W końcu nikt nie chce kupować kota w worku!

Przejdźmy do najważniejszego - wzory! Poniżej fototapety z nowej kolekcji Summber Breeze na dcol.pl. Najbardziej przypadły mi do gustu obrazy wyglądające jak namalowane farbami. Zwróćcie uwagę zwłaszcza na kolorystykę tego pierwszego. Czy nie kojarzy Wam się z malarstwem Moneta? Mi bardzo! 

Fototapeta "sky and clouds, çainting by oil on a canvas, illustration,backg"

Fototapeta "abstract painting for an interior in blue tone, sky, illustrati"

Fototapeta "sea foam and splashes, painting by oil on canvas, illustration"

Dla miłośników pejzaży są też widoki. Poniżej takie zielone, polne, ale na uwagę zasługują również te utrzymane w klimacie nadmorskim. Zobaczcie TUTAJ.

Fototapeta "Hills"

Fototapeta "Watercolor illustration of rural landscape"

Na koniec jeszcze jeden wzór dla osób, które poszukują czegoś mocniejszego w wyrazie. 

Fototapeta "Watercolor background"

Fototapeta "Watercolor background"

Całą kolekcję Summer Breeze możecie zobaczyć TUTAJ. Co ciekawe, fototapety z tego sklepu (dcol.pl) możecie również obejrzeć w programie "Home staging - mieszkania do sprzedania" na DOMO+. Śledzicie ten program? :)

I jak Wam się podoba nowa kolekcja?

Komentarze

 1. A mi ta z czwartego zdjęcia chyba najbardziej się podoba. Właśnie też się zastanawiamy nad fototapetą, ale do salonu. Pozdrawiam! An.

  OdpowiedzUsuń
 2. Ale czad! Przeczytałam fototapeta i otworzyły mi się linki: palmy o zachodzie słońca, tudzież wodospad nijak pasujące do meblościanek w kolorze beż na wysoki płysk ;-)

  OdpowiedzUsuń
 3. Ostatnio zastanawiałyśmy się z mamą czy nie pokusić się o fototapetę w pokoju brata. Z okazji jego 18-tych urodzin przemeblowałyśmy mu pokój, za jego plecami ;) :) Niestety ostatecznie zrezygnowałyśmy z fototapety, ale uważam, że takowe to świetny pomysł do stworzenia np. kawiarnianego kącika :). Wybierasz najlepiej swoje wakacyjne zdjęcia zrobione, gdzieś w jakiejś malowniczej uliczce i wkomponowujesz je w całość aranżacji. Świetny pomysł, a jedyne o czym musimy pamiętać, że cienka jest granica między modnym dodatkiem a tandetą :P

  OdpowiedzUsuń
 4. Ten komentarz został usunięty przez administratora bloga.

  OdpowiedzUsuń