6 czerwca 2014

Idealna kuchnia

Dzisiaj pokażę Wam świetnie zorganizowaną kuchnię! Dokładnie tak, jak lubię. Oczywiście mogłoby być jeszcze lepiej - bliżej okna, szafki wiszące do sufitu, więcej blatu (bo blatu nigdy dość)... Ale tym razem bez marudzenia :) Spójrzmy na to, co udało się zrobić dobrze. Przede wszystkim szafki dolne w zdecydowanej większości są szufladami. Szuflady, zwłaszcza takie głęboie jak te po prawej stronie, to idealne miejsce do przechowywania wszystkiego. Otwierasz szufladę i masz idealny dostęp do każdej rzeczy, nawet jeśli leży w najdalszym kącie. Rewelacyjna sprawa. A szafka pod zlewem też może być szufladą, taką jedną wielką z koszem na śmieci :) Ciężko ocenić póki jest zamknięta.

Szafki wiszące wydają się dość wąskie. Nie wiem, jak to się przekłada na ich praktyczne zastosowanie. Niemniej ta luka po lewej stronie została świetnie zagospodarowana - miejsce na książki kucharskie i jakieś drobiazgi w małych szufladkach to zdecydowanie dobry pomysł.

Nie możemy też przejść obojętnie wobec okapu. Schowany w szafkach. Nic nie wystaje, a co za tym idzie, nie uderzymy się w głowę podczas gotowania. Trzeba się naprawdę porządnie wygiąć, aby tu o coś zawadzić czołem.


W tej kuchni znalazło się również miejsce na nieduży stół. Jak wiadomo, spiesząc się do pracy nie każdy ma ochotę wędrować po całym domu z jedną kanapką, by przysiąść na chwilę przy wielkim rodzinnym stole. Taki nieduży kącik sprawdza się w takich chwilach idealnie. 


Nie mogę nie zwrócić też uwagi na kolory. Delikatnie szare ściany, biała podłoga, białe meble i... czerwone dodatki! Plakat, lampa, garnki - to wszystko wpływa na charakter tego wnętrza. Dzięki takiemu przełamaniu nie jest mdło.


Na koniec jeszcze wysoka zabudowa po drugiej stronie od wejścia. Piekarnik, mikrofala, lodówka... Wszystko blisko, wystarczy się odwrócić. Zaletą jest również to, że nie trzeba się schylać do piekarnika. I to, że raczkujące dzidziusie nie poparzą sobie rączek.

Efektu dopełnia tu jednak stara skrzynia, która wydaje się idealnym miejscem by przysiąść w oczekiwaniu na gotującą się wodę. 

Jak Wam się podoba? :) 
Wszystkie zdjęcia tego mieszkania znajdziecie TUTAJ. Na zachętę jeszcze kilka kadrów pozostałych pomieszczeń:Cudna podłoga pod prysznicem!Trzymajcie się ciepło! Wkrótce pokażę Wam jeszcze jedno niesamowite mieszkanie w podobnym stylu :)

Komentarze

 1. Faktycznie, piękna, ale jak dla mnie nie idealna :) Zgadzam się , szuflady to genialna sprawa, sama mam w całej kuchni wyłącznie szuflady i nie zamieniłabym ich na żadne inne systemy.
  Pozdrawiam :)
  Zapraszam do siebie

  OdpowiedzUsuń
 2. Madziu ta skrzynia co tam stoi coś cudownego! :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Kuchnia jest bardzo ładna. Pozostałe pomieszczenia zresztą też są cudne.

  OdpowiedzUsuń
 4. Ten komentarz został usunięty przez administratora bloga.

  OdpowiedzUsuń