13 maja 2014

Konkurs "Polska jest piękna"

Drodzy Czytelnicy!
Mam dla Was nowy, bardzo prosty konkurs, w którym macie szansę wygrać książkę jednego z najlepszych reportażystów młodego pokolenia, Filipa Springera - "Wanna z kolumnadą". Dla osób zainteresowanych tym, jak wygląda polski krajobraz, miasta i poszczególne ulice, jest to obowiązkowa lektura. 
"Polska miała jeden z najlepszych systemów planowania przestrzennego w Europie, a wiele krajów podpatrywało go i wdrażało u siebie. Na przykład Niemcy. Tak było przed wojną. Po wojnie system został scentralizowany. A w nowej Polsce nikt nie planuje ani centralnie ani przestrzennie." (czarne.com.pl)

Temat ładu przestrzennego poruszałam ostatnio w dwóch postach (dotyczącym balkonów i dotyczącym ogródków). Potraktujcie ten konkurs jako kontynuację i pretekst do dalszych przemyśleń.
Pewnie się zastanawiacie, co trzeba zrobić, by wygrać książkę ze specjalną dedykacją autora? Już tłumaczę! Zadanie jest niezwykle proste, ale też nietypowe. Mam nadzieję, że ta nietypowość Was nie zniechęci. Najpierw jednak słowo wstępu.

Jak mogliście już zauważyć, od jakiegoś czasu mam profil na Instagramie. Jest to niezwykle wygodna aplikacja ułatwiająca dzielenie się zdjęciami wykonywanymi telefonami czy tabletami. Wszystkie fotografie publikuje się w kwadratowym formacie. Mamy też do dyspozycji przeróżne filtry, które sprawiają, że nawet przeciętne zdjęcie może wyglądać interesująco. Do tego wszystko jest bardzo proste w obsłudze. Dlatego choć z początku nie byłam przekonana do pomysłu zakładania kolejnego profilu ("przecież zdjęcia można też opublikować na facebooku!"), teraz naprawdę bardzo sobie Instagram chwalę. Dlatego też postanowiłam, że konkurs odbędzie się właśnie za pośrednictwem tego serwisu społecznościowego.

Co należy zrobić?*
  • Obserwować mój profil na Instagramie >> link <<
  • Wstawić na Instagram zdjęcie przedstawiające najpiękniejsze miejsce w Waszej okolicy, a w jego opisie dodać dwa tagi: #polskajestpiekna i #wnetrzazewnetrza

W konkursie biorą udział zdjęcia dodane przed 24 maja. Każdy może dodać nieograniczoną liczbę fotografii - każdą z nich wezmę pod uwagę przy wyborze zwycięzcy. Wyniki opublikuję na blogu i w komentarzu pod zwycięskim zdjęciem.

*Wiem, że nie na każdym telefonie da się zainstalować Instagram. Choć teoretycznie zawsze można pożyczyć od kogoś sprzęt, założyć sobie konto, dodać zdjęcie, wylogować się i oddać telefon właścicielowi.... rozumiem, że są sytuacje, gdy jest to niemożliwe. W takiej sytuacji odezwijcie się do mnie mailowo: wnetrzazewnetrza@gmail.com :)

Nagrodą w konkursie jest książka Filipa Springera "Wanna z kolumnadą" w twardej oprawie (wydawnictwo Czarne) ze specjalną dedykacją.

Może Wam się wydać dziwne, że konkursowym zadaniem jest pokazanie pięknego miejsca, skoro książka dotyczy czegoś zupełnie innego. Słusznie! Po prostu doszłam do wniosku, że powinniśmy umieć dostrzegać to, co zasługuje na naszą uwagę. To, co jest godne naśladowania. Jeśli ograniczymy się do omawiania samych architektonicznych potworów, nie wpłynie to pozytywnie na nasze samopoczucie. A przecież, mimo wszystko, żyjemy w naprawdę pięknym kraju!

Na koniec zdradzę Wam jeszcze, że data zakończenia konkursu nie jest przypadkowa - 24 maja zaczynają się Wzory z blogerami, podczas których będziemy mieli przyjemność spotkać się w Filipem Springerem. Nie mogę się doczekać!

Mam nadzieję, że już wszystko jasne. W razie jakichkolwiek pytań lub wątpliwości, piszcie w komentarzach lub na maila wnetrzazewnetrza@gmail.com. Jestem bardzo ciekawa Waszych zdjęć!


Komentarze

  1. Bardzo fajny konkurs, i dobrze, że stawiasz na piękno a nie brzydotę, bo już sobie wyobrażam jakie paskudne byłyby te wszystkie zdjęcia z kolorowymi billboardami i pastelowymi blokami ;)

    OdpowiedzUsuń