19 maja 2014

Czy strony świata mają znaczenie?

Pewnie większość z Was nie ma wątpliwości, jaka jest odpowiedź na pytanie postawione w tytule. Oczywiście znaczenie mają olbrzymie! Gdy szukamy mieszkania bądź budujemy dom, powinniśmy wziąć je pod uwagę. W pomieszczeniach od wschodu czy południa często jest dużo cieplej. Z zachodu wieczorem długo świeci słońce, które już nie daje aż tak dużo światła, a może utrudniać np. oglądanie filmów. Północ ogólnie jest najciemniejsza i najchłodniejsza, co choć latem można uznać za zaletę, zimą może przyprawić mieszkańców o depresję. Wiadomo, że istotne są również inne czynniki, takie jak wielkość okien czy piętro. Lepiej jednak nie ignorować tych podstawowych zasad.

Jeśli nie wierzycie, poniżej zamieszczam dwa zdjęcia z naszego salonu. Jedno wykonane dzisiaj rano (koło godziny 9), a drugie wykonane po południu (koło godziny 17). Mam nadzieję, że nie będziecie mieli trudności z zauważeniem różnicy :)
Zgadniecie, na które strony świata wychodzą nasze okna? :)

* * * 

2014-05-21
PS. Moi najuważniejsi Czytelnicy zauważyli poważny błąd w tym poście wynikający z pospiechu i nieuwagi :) Otóż.... powyżej zamieściłam dwa popołudniowe zdjęcia. Z tym, że jedno z nich było zrobione w momencie, kiedy słońce schowało się za ciemnymi chmurami! Poniżej wstawiam zdjęcie wykonane rano: