18 kwietnia 2014

Kwiaty we wnętrzach

Przyszła wiosna, dookoła mnóstwo kwiatów. Wszystko kwitnie, a świat robi się coraz piękniejszy! W jaki sposób wprowadzić ten magiczny klimat roślin do naszego wnętrza? Dzisiaj mały przegląd pomysłów :)

Jak można wykorzystać kwiaty do dekoracji wnętrz?

1. Kwiaty można ustawić w pięknym wazonie. Byle tylko nie odwracał za bardzo uwagi od głównej dekoracji, jaką są nasze roślinki :)


2. By nie było tak zupełnie zwyczajnie, w roli wazonu może się znaleźć ozdobiony słoik lub butelka. Sama uwielbiam róże w kolorowym szkle!3. By było ciekawiej, można nasz wazonik powiesić. Zobaczcie, jak pięknie zrobiła to Lu z Enjoy Your Home:

enjoyourhome.blogspot.com

4. Warto wykorzystać specjalną gąbkę do kwiatów, by z jej pomocą stworzyć dokładnie taką kompozycję, jaka nam się marzy. Wystarczy powbijać łodygi pod takim kątem, w jakim chcemy utrzymać kwiaty lub wypełnić gąbką przestrzeń pomiędzy łodygami a wazonem, by kwiaty stały prosto. 
Nie każdy gatunek sobie poradzi, ale z np. takie kwiaty jak róże nie powinny stanowić problemu :)
Warto zaszaleć, zwłaszcza przed świętami. Zróbmy piękne kwiatowe stroiki!

urzadzamy.pl

5. Kwiaty w domu nie muszą być cięte. Możemy zaopatrzyć się w kwitnącą roślinę doniczkową. Jest duża szansa, że będziemy mogli cieszyć się jej urokiem o wiele dłużej :)

Doniczkowy kwiat całoroczny wcale nie musi znajdować się w doniczce.

6. Na koniec projekt dla odważnych - kwiaty w lampie!

Więcej o tym nietypowym projekcie możecie przeczytać w moim poście o lampach "Trochę światła".

Mam nadzieję, że udało mi się Was choć trochę zainspirować! Wiosna to idealny moment na kwiatowe eksperymenty. A zimą wystarczy, że powtórzymy nasze najlepsze kompozycje i będziemy mogli na moment zapomnieć o czyhających na nas mrozach :) Kwiaty to najlepszy sposób na poprawę nastroju!

Komentarze

  1. kocham kwiaty we wnętrzach u mnie co dzień są i niewyobrażm sobie inaczej :)))

    całusy i wesołych świąt:)))))))))))))))))

    OdpowiedzUsuń
  2. I od razu wnętrze wygląda lepiej :)

    OdpowiedzUsuń