6 stycznia 2014

Duży drewniany stół

Jak już Wam kilka razy wspominałam, marzy mi się duży drewniany stół. Prosty w formie, surowy i przede wszystkim wielki, by wszystkich przy nim bez problemy pomieścić. W związku z przeprowadzką do nowego mieszkania, postanowiliśmy to marzenie zrealizować. Może jeszcze nie dzisiaj i nie jutro, ale już niedługo. Dlatego też rozpoczęłam poszukiwania odpowiedniego mebla. Podzielę się dzisiaj tym, co dotychczas udało mi się odnaleźć.Różne rozmiary, różne warianty. Dwumetrowy dębowy kosztuje 3340 zł. 
Różne rozmiary, różne warianty kolorystyczne.
Dwumetrowy nierozkładany dębowy w naturalnym kolorze - 4500 zł.

Różne rozmiary. Dwumetrowy dębowy - 6590 zł


Znaleziony na allegro. 
Trochę krótszy niż pozostałe, bo tylko 160 cm, ale istnieje możliwość zamówienia większego. 
Ten rozmiar - 1900 zł


Dwa i pół metra, dębowy, stalowe nogi - 2200 zł


Dębowy, 255 cm - 7800 zł

Piotr optuje za tym ostatnim. Ja wolałabym któryś z tych pierwszych. Kompromisem wydaje się Proforma, ale obawiam się, że byłby za długi. Poza tym meble to nie jest to, przy czym łatwo odpuszczam. Czeka nas ciężka przeprawa... A wcześniej przydałby się jeszcze nowy regał, witryna/kredens i kilka innych :)
Wszystko w swoim czasie!

Podczas szukania stołów w internecie zauważyłam, że nie wszyscy producenci umieszczają na stronie swoje ceny. Z czego to wynika? Przecież wysyłanie maila z zapytaniem jest takie uciążliwe!

Poza tym rozczarował mnie wybór stołów. Może źle szukam, może jestem zbyt wybredna, ale nie mogłam znaleźć zbyt wielu dużych stołów w naturalnym kolorze drewna. Zobaczcie - pierwsze cztery modele z tego postu są prawie identyczne! Ja wiem, że stół to dość prosty mebel, ale bez przesady :) Gdzie się podziały inne projekty? 

I który ze stołów Wam się spodobał najbardziej?


PS. To nie dębowy, ale też wygląda fajnie:


Drewno sheesham - 2739 zł