12 grudnia 2013

Nowy szablon

Jak możecie zauważyć, na blogu pojawił się nowy szablon. Od paru miesięcy chciałam coś tu zmienić, ale nie wiedziałam, jak się do tego zabrać. Wszyscy przekonywali mnie, że do zrealizowania wszelkich moich koncepcji potrzebne będzie przeniesienie się z Bloggera na Wordpress. Wiązałoby się to dla mnie chociażby z załatwieniem serwera czy znalezieniem specjalisty od programowania, który dostosuje szablon do moich potrzeb. Do tego zmieniłby się formularz komentarzy. Mnóstwo udziwnień, których zupełnie sobie nie życzyłam. Chciałam tylko jedną prostą rzecz - by posty na stronie głównej wyświetlały się jako miniaturki zdjęć. By były w trzech równych kolumnach. Zupełna symetria! Czemu wolę, by posty były tak bardzo zwinięte? Mam poczucie, że nie wszystkie tematy, które poruszam w postach, muszą być dla Was ciekawe. Nie chcę, żebyście musieli przewijać całe teksty, by doszukać się interesującego wątku. Tu wszystko jest wyłożone jak na tacy. O to mi chodziło :)
Jak się okazuje, szablony Bloggera też mogą być urozmaicone. Wystarczy tylko poszukać! Tak samo, jak szukamy ładnych mebli :)

 made.com


Jedyny minus jest taki, że teraz powinnam pilnować, by pierwsze zdjęcie w poście było poziome - pionowe dużo gorzej wyglądają na stronie głównej. Ale nie szkodzi! To niska cena za wymarzony wygląd bloga.

Jeszcze parę rzeczy muszę dopracować, ale to higieniczne poprawki.

Mam nadzieję, że efekty zmian przypadły Wam o gustu :)

A pamiętacie, jak pytałam Was, które logo wybrać? Jeśli nie, TUTAJ możecie sobie przypomnieć. Zapisałam sobie drugie i trzecie, i postanowiłam ostateczną decyzję podjąć po 'przymierzeniu' obu do nowego szablonu. Choć drugie wyglądało nawet fajnie przy tych czarnych ikonkach społecznościowych w lewym górnym rogu, to jednak oba okazały się zbyt okrągłe, jak na podłużny nagłówek. Dlatego teraz jest tak, a czarne logo trafiło jako profilowe na fanpage. Może kiedyś znajdę tu dla niego miejsce. W każdym razie, dzięki za pomoc! Miałam spore problemy z podjęciem decyzji i bez Was pewnie byłoby jeszcze trudniej :)