28 listopada 2013

Misja: aranżacja

Dzisiaj mam dla Was zadanie! Takie, jakie lubimy najbardziej - trzeba urządzić pokój. Mam już kilka swoich koncepcji, ale pomyślałam, że najpierw zapytam Was, co proponujecie. W końcu miewacie tyle dobrych pomysłów, że szkoda by było z nich nie skorzystać. Pomożecie?

Chodzi o nieduży kwadratowy pokój o powierzchni 9m^2. Ma pełnić trzy role - sypialni dla gości, pokoju dziennego i wygodnego miejsca do pracy. Nie jest to salon, ani pokój żadnego z dzieci. Wygląda tak:

rysunek od Czytelnika


Okna są na całej szerokości pokoju, od ściany do ściany. Mieszkanie jest w bloku z wielkiej płyty.

Co musimy wiedzieć?
 - pokój jest w tej chwili pusty, ściany są pomalowane na biało
 - budżet nie powinien przekroczyć 3 tysięcy (ale może)
 - ma się tu znaleźć: szafa na ubrania, biurko, krzesło i coś do spania (łóżko/sofa rozkładana)

Przydałoby się więcej szczegółów. Dlatego oddaję głos Czytelnikowi, który ten pokój będzie urządzał:

"Ma być prosto, wygodnie i nie najdrożej. 

Jestem zielony, więc ograniczyłem swoje poszukiwania do Ikei: myślałem nad prostą brzozowo-białą szafą PAX, tanią szarą sofą rozkładaną Solsta i szklanym biurkiem. Macie pomysły na ciekawsze meble? A może macie jakieś opinie o tych wybranych?
Kolorystyka: pokój jest mały, więc myślałem nad jasnymi kolorami: brzozą (w Ikei wszystko jest brzozowe, więc łatwo później dokupić meble; zdjęcia mebli mogą sugerować, że preferuję czarny - to efekt braku odpowiednich grafik: kozły do biurka są też brzozowe, szafa ma brzozową obudowę i białe drzwi). Pewnym problemem może być to, że ściany są białe - pewnie powinienem coś na nich powiesić. Bardzo spodobał mi się pomysł z Twojego bloga z szarym papierem - tanie, oryginalne, użytkowe i kreatywne."


I co Wy na to? Jak byście ten pokój dopracowali, by wyglądał stylowo, a zarazem jego urządzenie nie wiązało się ze zbyt dużymi wydatkami? IKEA i gra detalami, czy jednak coś bardziej twórczego? Jestem bardzo ciekawa Waszych pomysłów!


Komentarze

 1. Może zamiast biurka zwykły stół? Bo nie wiem, czy te nogi będą wygodne. Pomysł z szarym papierem fajny, tylko jak go zamocować?

  OdpowiedzUsuń
 2. Sofa zamiast łóżka jeśli to nie wyłącznie sypialnia - funkcjonalniej chyba będzie. Lubie minimlizm, więc niski stolik kawowy, fotel, podnóżek ( z funkcją siedzenia), spory kwiat w rogu i przy nim ze dwie, trzy fotografie... tak by mi się marzyło...:) Fajnie tu u Ciebie, będę zaglądać!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ale ze stolikiem kawowym to chyba nie będzie wygodne miejsce do pracy ;) Stół albo biurko obowiązkowo. Pytanie jakie, bo z jednej strony fajnie mieć dużo miejsca np. na papiery, z drugiej duży stół zajmie większość pokoju.

   Usuń
 3. Nie doczytałam, czy nie ma informacji, jaka jest podłoga? Jeśli chodzi o meble z laminatem pt. brzoza - jestem na nie. Takie meble, bez znaczenia, jakie drewno udają, wyglądają po prostu źle.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zapomniałam dodać -według mnie. No i lepsza "brzoza" niż ciemniejsze drewno. A koziołki są bardzo fajne, ale czy w pomieszczeniu 9 m nie zajmą za dużo miejsca?

   Usuń
 4. Ja bym urządziła tak :patrząc na zdjęcie : na lewo od wejścia Szafa, w lewym rogu Narożnik, dłuższy bok na ścianie, krótszy pod okno, w prawym górnym rogu umiejscowiłabym okrągły stolik z 4 krzesełkami.Mnie się podoba np. Ikea seria Fusion.Półki na dokumenty... na ścianie po prawej stronie od wejścia...bliżej stołu...
  :)

  OdpowiedzUsuń