2 października 2013

Sielskie meble

W lipcu, na samym końcu wpisu o hiszpańskim domu, zapowiadałam cykl postów o sklepach meblarskich. Pora przejść od słów do czynów. Dzisiaj przedstawię Wam meble, które nie są tak uniwersalne, by trafiać w gusta wszystkich. Ale jeśli już trafią w Wasz styl, zostaną w Waszych sercach na zawsze. 
Poznajcie Sielskie Meble!

Są solidne, stylowe i wyjątkowe. Nie przytłaczają nadmierną ilością zdobień. Wszystko jest w sam raz. Szczegóły dopracowują artyści w pracowni na Warmii. I nawet ich malunki (a nigdy nie byłam zwolenniczką malowanych mebli) są zrobione w taki sposób, że zachwycają. Nie wiem, czego to kwestia. Po obejrzeniu zdjęć, nie byłam w pełni przekonana. Dlatego korzystając z faktu, że mieszkam niedaleko, odwiedziłam salon pokazowy. Tym samym po raz kolejny przekonałam się, jak myląca jest fotografia.

Zauważyliście, jak często coś pięknie prezentującego się na zdjęciu, okazuje się tandetne w rzeczywistości? Zasada działa też w drugą stronę. Przeciętne zdjęcie rewelacyjnego wnętrza to przecież standard. Ile trzeba mieć wyobraźni, by dopowiedzieć sobie to, czego nie widać!

Całe szczęście, że istnieją salony pokazowe :)
Jednak nie zawsze mamy możliwość, by się do nich udać. Dlatego uważajcie szczególnie przy internetowych zakupach mebli. Na zdjęciu nie widać, czy szuflada dobrze chodzi. A tu sprawdziłam - dobrze.


Jeśli kogoś malunki zupełnie nie interesują, jest możliwość kupienia tych samych mebli, ale niemalowanych. To dość istotna informacja, gdyż tego typu ozdoby zwyczajnie nie są dla wszystkich. Tak jak nie każdy lubi małą czarną czy szpilki, tak też nie każdy lubi sielski styl. Niemniej, projekty i sposób wykonania tych mebli zdecydowanie zasługuje na uwagę.  Uważam, że Sielskie Meble godnie rozpoczynają nasz nowy cykl.