16 września 2013

Pokój szkraba

Ostatnio ciągle trafiam na zdjęcia ciekawie urządzonych pokoi dziecięcych. Nie wiem tylko, czy nagle tych zdjęć zrobiło się więcej, czy może to ja dopiero teraz zaczęłam je zauważać. Od miesiąca łamię sobie głowę nad dobrym ustawienia w pokoju syna. Gdybym nie miała żadnych mebli, chyba całe pomieszczenie wyłożyłabym materacami, by mógł sobie fikać do woli. Niestety nie jest tak różowo. Mamy właśnie trudny okres przejściowy pomiędzy dzidziusiowym nic-nie-robieniem, a kulturalną zabawą. Każdy stolik, regał, krzesło, kanapa; wszystko stanowi teraz potencjalne zagrożenie. W szufladach nic nie jest bezpieczne. Co ja mówię! Nigdzie nic nie jest bezpieczne. Ani przedmioty, ani Marcin. Póki nie nauczył się wychodzić górą z łóżeczka, dało się nad tym zapanować. Teraz jest gorzej. Żywioł z blond loczkami. Mam nadzieję, że wkrótce sytuacja się ustabilizuje, a póki co ciągle sprzątam, ciągle coś przestawiam i szukam inspiracji na lepsze czasy. 

Myślę, że najlepszą bazą pod pokój dla dziecka są kolory neutralne. Albo biel, czerń i odcienie szarości, albo naturalne drewno i kolory ziemi. Gdy dodamy do tego kolorowe zabawki, pomieszczenie nabierze wystarczająco dużo barw. A za parę lat, gdyż nasze szkraby trochę dojrzeją, zmiana stylistyki nie będzie musiała wiązać się z gruntownym remontem. 

Poniższe pokoje mogą wydać się niektórym zbyt ponure dla dzieci. To prawda, w tej formie, w jakiej są fotografowane, mogą być trochę smutne. Weźmy jednak pod uwagę fakt, że zostały tak wystylizowane właśnie do zdjęć. Szara pościel, szary kocyk, czarne poduszki, żadnych ubranek na wierzchu i klocków na stoliku. Czy tak wyglądają pokoje dzieci na co dzień? A to właśnie od tych rzeczy najbardziej zależy, czy wnętrze nabierze barw. Dlatego wyobraźnia w ruch i oglądamy :)

thedesignerpad.com


lineklein.blogspot.fr

bynaked.pl

annaleenashem.blogspot.com
Właśnie takiego łosia mamy, tylko w kolorze czerwonym.
A na koniec jeszcze kilka dodatków, które moim zdaniem stworzyłyby świetny klimat w pokoju dziecięcym.

Dywan, zalando.pl

Poduszka do siedzenia, zalando.pl


Girlanda, zalando.pl

Poduszka, zalando.pl

Pościel w ciekawy wzór, zalando.pl

Kocyk na zimniejsze dni, zalando.pl

Półka na zabawki lub książki, zalando.pl

Podpórka do książek, zalando.pl

Inna podpórka do książek, do wyboru, do koloru, w zależności od preferencji Malca, zalando.pl


Oryginalna kolorowa ramka, zalando.pl

Termometr, zalando.pl

Termometr i dywan z nietoperzem to moi zdecydowani faworyci. Tak się jeszcze zastanawiam... Łoś na oknie tak właściwie będzie dobry nie tylko dla dzieci... Może do kuchni? Co sądzicie? :)