6 września 2013

Hipnotyzujące paski

Dzisiaj na facebookowym profilu bloga pojawiło się zdjęcie przedstawiające oryginalny korytarz w kolorowe paski. To wyjątkowo odważne rozwiązanie, ale zasługuje na szczególną uwagę, gdyż zostało bardzo rozsądnie wprowadzone do tego wnętrza. Zobaczcie sami.


Zgodnie z moimi oczekiwaniami, zaraz pojawił się komentarz, że za dużo. Za dużo się dzieje. Owszem, dzieje się dużo, ale czy "za"? Nie planowałam pokazywać Wam tego mieszkania, ale chcę stanąć w obronie tego korytarza. Taka pstrokata tapeta zawsze jest kontrowersyjnym rozwiązaniem. Owszem, bezpieczniej wykorzystać ją tylko na jeden ścianie albo we wnęce. Ale czy to znaczy, że nigdy nie możemy jej użyć w całym pomieszczeniu? Możemy, a ten korytarz świetnie się do tego nadaje.

To pomieszczenie przejściowe, składające się z prawie samych drzwi. Powierzchnia ściany jest tu niewielka. Pozostałe elementy wystroju są utrzymane w białej kolorystyce. I właściwie to za dużo mebli tu nie ma. To wszystko sprawia, że cała uwaga koncentruje się na kolorowym wzorze i nie ma efektu bałaganu. Jest pstrokato, bo taki urok tej tapety, ale nie jest chaotycznie. Jeśli miałabym coś poprawić, wyniosłabym stąd tylko tę pionową półkę.Subtelne, acz bardzo oryginalne lampy kapelusze.
Zawsze istotny też jest szerszy kontekst, również w przypadku wnętrz. Czemu taki barwny korytarz jest tu dobrym pomysłem? Bo całe mieszkanie jest utrzymane w minimalistycznej bieli. Jest pięknie, ale nic specjalnego się nie dzieje. Dzięki temu, że gdzieś w tle zza drzwi zawsze przebija się barwna tapeta, pomieszczenia nabierają charakteru. Korytarz, w którym i tak nie spędzamy czasu, a jedynie czasem przez niego przechodzimy, pełni tu rolę wnętrzarskiego pazura.


Wszystkie zdjęcia pochodzą ze strony alvhemmakleri.se, a ich autorem jest Frederik Karlsson.


A jak Wam się podoba taki mocny akcent? Szybko się o tym wnętrzu nie zapomni, i to mi się podoba. Taka tapeta w korytarzy robi kawał dobrej roboty i zdecydowanie jest, jakby to powiedziała główna bohaterka programu Top Model, hipnotajzing!