14 sierpnia 2013

Polskie perełki

W Polsce jest mnóstwo pięknych miasteczek. Pięknych, ale nie dość okazałych, by chciało się w nich spędzić cały urlop. Świetnie nadają się na weekend. Ale jechać gdzieś hen tylko na jeden dzień? To się nie opłaca. Zawsze sobie obiecuję, że zapamiętam dane miejsce i kiedyś wpadnę, gdy będę w okolicy chociaż przejazdem. Obiecuję sobie. Tak... 

Chciałabym coś z tym zrobić. Pozbierać te różne miejsca, połączyć w grupy. Znać nie tyle pojedyncze punkty, co poszczególne regiony. 

Czasem marzy mi się życie gdzieś na wsi, z dala od neonów i reklam. Nie znoszę dojazdów, a tak byłabym skazana na pracowanie zdalnie, w domu. Taras, ogródek, poddasze. Zimą zaspy śniegu, a latem złociste pola. Tylko gdzie, by było dość pusto, dość pięknie, a zarazem (mimo wszystko) nie na końcu świata? Chociaż sam pomysł jest jeszcze w krainie snów, wolę znaleźć odpowiednie miejsce już teraz, niż gdybym kiedyś przez to bujanie w chmurach miała stracić okazję realizacji marzenia. Polska jest taka piękna! Chciałabym ją lepiej poznać.

Poland Is Beautiful

Czarny Las

Szydłowiec

Górowo Iławeckie

Krzyżtopór

Szydłowiec

Tylko co Wy powiecie na taki cykl postów odnoszących się do drugiego członu nazwy bloga? Czujecie się zachęceni? Czy jest to dla Was interesująca tematyka? Od razu zaznaczę, że takie posty nie będą się pojawiały zbyt często - piękne miejsca wymagają pięknej oprawy, a znalezienie jako takich zdjęć czasem graniczy z cudem. Ale raz na jakiś czas... piękny pałac, niezwykły zamek, magiczna alejka... Co Wy na to?

Komentarze

 1. Pewnie, że dobry pomysł! Nie znam żadnego z przedstawionych dziś miejsc...a na pewno są tego warte:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ok, to już zaczynam myśleć nad pierwszym postem z nowej serii :)

   Usuń
 2. cudne te perełki! pomysł genialny:))) taki cykl jak najbardziej!
  piękne miejsca.. żadnego nie widziałam na żywo.

  OdpowiedzUsuń
 3. Kibicuje mocno temu watkowi :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Jak najbardziej na TAK za takim pomyslem!

  OdpowiedzUsuń
 5. Polska jest piękna!!! A docenia się jeszcze bardziej,kiedy sie jest długo na obczyźnie,pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie bez powodu najpiękniejsze opisy polskiej ziemi powstały właśnie na emigracji. Pewnie gdyby Mickiewicz z rodzinnego domu nie wyjechał, nigdy by Pana Tadeusza nie napisał.

   Usuń
 6. dokładnie, trzeba doceniać te widoczki, ja mam piękne okolice :) Jelenia Góra, Szklarska Poręba, Karpacz :))

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To prawda, Dolny Śląsk jest cudowny! Mam szczęście trochę znać te okolice :) Natomiast już drżę... gdyż jest to naprawdę niezwykła kumulacja zabytków na niedużej przestrzeni. Pałac na pałacu, zabytek na zabytku, do tego masa urokliwych ruin i cudne widoki (jak to w górach!). Jak to wszystko opisać? Nie mam bladego pojęcia! Ale będę próbować :)

   Usuń
 7. Jestem ZA ! Ja mam w okolicy mnóstwo pięknych miejsc ...Cieszyn, Bielsko - Biała, że nie wspomnę o Beskidach :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A są tam w okolicy jakieś mniejsze miejscowości, które koniecznie trzeba zobaczyć będąc w tym regionie? Mniej popularne, a z ciekawą architekturą lub pięknymi widokami...? Co polecasz? :)

   Usuń
 8. Madziu zgadzam sie z tobą dużo osób mówi że w Polsce nie ma co zwiedzac , ale jak to mówi przysłowie " Swego nie znacie obce chwalicie " Pozdrawiam z Tarnobrzega

  OdpowiedzUsuń
 9. jestem zdecydowanie na tak:) Myślę, że wiele pieknych miejsc w naszym kraju jest wartych pokazania:)

  OdpowiedzUsuń
 10. Super pomysł! Nie mogę się doczekać :)

  OdpowiedzUsuń
 11. Ja z miła checią poczytam i poogladam , swietny pomysł !

  OdpowiedzUsuń
 12. No to nam chyba udało się znaleźć takie miejsce.
  Pusto, pięknie, pola, brzezina, rzeka w zasięgu wzroku i rzutu kamieniem ;-) Bociany przysiadające na dachu, żurawie i dzikie gęsi za płotem, sarny, zające, nietoperze, kumaki i co tylko sobie można wymyślić. Cisza, spokój, widok. Wracając tam z miasta od razu człowiek przestawia się na inny tryb - wolniejszy, spokojniejszy... Życzę Ci takiego miejsca :-)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję :) Mam nadzieję, że uda się spełnić to marzenie :)

   Usuń