21 lipca 2013

Hiszpański dom

Malaga, tkaniny, basen w ogrodzie, niezwykłe wnętrze. Mnóstwo wzorów, mnóstwo barw, a mimo to wszystko do siebie pasuje. Uporządkowany styl, hiszpański klimat. Obiecałam sobie, że nie będę więcej pokazywać wnętrz ze strony Architektura Wnętrz na facebooku, ale przecież nie wszyscy spośród Was mają konto na portalu społecznościowym, a szkoda by było, aby taki dom pozostał niezauważony. Mam nadzieję, że przypadnie Wam do gustu!

Czyż nie jest tu pięknie? Tak ciepło, klimatycznie, przytulnie... aż chce się tu być!

***

Dziękuję Wam bardzo za rady pod ostatnim postem! Już przyjrzałam się bliżej podsuniętym propozycjom, niektóre bardzo mi się podobają. Ale jeszcze musimy trochę się porozglądać, aby z czystym sumieniem podjąć ostateczną decyzję.

Ostatnio spotkałam się z opinią, że IKEA zdominowała rynek meblarski, przez co polskim producentom jest się niezwykle ciężko wybić. Z pewnością jest w tym dużo racji - IKEA ma niezwykle korzystny stosunek ceny do jakości. Natomiast sądziłam, że jednak inne sklepy też są dobrze znane, szczególnie osobom zainteresowanym wnętrzami. Ale skoro nawet sama ich nie kojarzę... Owszem, cena może być barierą. Ale z drugiej strony, czasem warto zainwestować. Chociaż meblom z IKEI często nie można nic zarzucić, to jednak równie często łatwo się psują. Połamane deski w wersalce czy zacinające się szuflady to wypadki, które nikogo nie dziwą. 
 - Nie mogę wyjąć szuflady
 - No co ty! Nie mogła się zepsuć, przecież to IKEA!
Bez żartów.

Dlatego w najbliższych miesiącach (tak, poszukiwania będą trochę trwały) postaram się znaleźć polskie sklepy meblarskie i podzielić się z Wami informacjami na ich temat. Bo chyba takie sklepy istnieją..? Mam nadzieję, że dobry design to nie tylko skandynawski design. Chcę mieć alternatywę dla IKEI, nawet jeśli ją lubię i nie planuję z niej rezygnować. Co o tym sądzicie? Jesteście ciekawi, czy uda mi się namierzyć jakieś ciekawe miejsca?