19 czerwca 2013

Wielki dom pełen cegły

Ostatnio dość często trafiam na ciekawe wnętrza domów urządzonych w dawnych stodołach. Na przykład tu: lovingit.pl. Jeden z nich szczególnie przypadł mi do gustu, więc chciałabym się nim z Wami podzielić. Dom znajduje się w pobliżu Dusseldorfu. Charakteryzuje go wspaniałe połączenie cegły i szkła. Jak część z Was pewnie już wie, taką architekturę niezwykle cenię. Przy okazji, jeśli ktoś jeszcze nie widział, serdecznie zapraszam do zapoznania się z Małopolskim Ogrodem Sztuki i Muzeum Armii Krajowej - to nie budynki, a dzieła sztuki! Są naprawdę świetne. Zainteresowanych odsyłam TUTAJ, a my powróćmy do Niemiec, do naszego ceglanego domu. 

Zwróćcie uwagę na ten drewniany stół. Wielki i piękny. Również regał we wnęce prezentuje się bardzo dobrze. Betonowy kominek, przeszklone schody. Pomimo dość surowych form, jest tu bardzo przytulnie. To niezwykle ciekawe wnętrze! Wyobraźcie sobie, jak się gotuje przy tych wielkich oknach...

 
Korytarz na piętrze został fajnie doświetlony. Przeszklona podłoga i niskie okno wyglądają bardzo efektownie. Widzieliście, gdzie zostały zamocowane gniazdka w kuchni? Mam poczucie, że ten dom jest nie tylko piękny, ale również bardzo funkcjonalny. Mogłabym się tam zamieszkać. A Wy?