12 czerwca 2013

Stoły Miloni

Przyznam szczerze, że stół to jeden z tych mebli, wobec których mam spore wymagania. Po pierwsze, musi być solidny. Nie może się chwiać, bujać, żadnego podkładania książek pod nogi. Po drugie, musi być duży. Rozmiar, oczywiście, jest uzależniony od wielkości pokoju, ale marzy mi się taki olbrzymi stół, przy którym bez problemu zmieści się cała rodzina. 

Stół to prawdziwe serce domu. Najlepsza inwestycja!

Stół okrągły OX

Ponieważ stoły są dla mnie tak istotne, zawsze im się uważnie przyglądam. Patrzę, jak mają skonstruowane nogi, czy bez problemu będzie można wsunąć krzesło, czy przy krótszym boku będzie się dało usiąść, czy ewentualne rozłożenie nie jest zbyt kłopotliwe... Nauczona doświadczeniem, staram się patrzeć przez pryzmat użyteczności. Ze stołu korzysta się codziennie. Musi być wygodny!

Ostatnio trafiłam na dwa stoły marki MILONI, które zdecydowanie mnie zachwyciły. Chociaż bardzo się od siebie różnią, oczami wyobraźni już widzę je oba u siebie :)
Pierwszy z nich to stół rozkładany BLOX. Solidny, stabilny, trwały. Jest dostępny w kilku rozmiarach. Przy najdłuższym, trzymetrowym, może spokojnie siedzieć dziesięć osób. W sam raz na Wigilię! Natomiast na co dzień, w dwumetrowej wersji złożonej, jeśli nie mamy ochoty korzystać z obrusów, nie musimy przejmować się szczeliną na środku. Pomimo tego, że jest to stół rozkładany, takiej szczeliny nie ma. Jak to możliwe? Prowadnice są zamocowane do jednej pary nóg, które odsuwają się od blatu. Widziałam zdjęcie z bliska i film (tutaj). To naprawdę wygląda dobrze. Taki stół mogłabym mieć.


stoły drewniane MILONI

stoły drewniane MILONI

Wszystkie stoły MILONI są dostępne w różnych kolorach. Mi najbardziej odpowiada naturalna barwa jasnego drewna, ale jeśli ktoś ma ochotę na czekoladowy brąz lub biel - proszę bardzo! Natomiast kolor to jeszcze nie wszystko, na co możemy mieć wpływ. 

UP2U to drugi stół, który mnie zachwycił. Decydując się na ten model, wybieramy nie tylko kolor drewna, ale też kolor i kształt nóg. Mamy w sumie 96 różnych kombinacji! Myślę, że każdy znajdzie coś dla siebie...

stół kuchenny UP2U

Zachęcam do wirtualnego eksperymentowania na stronie MILONI
Ja już stworzyłam mnóstwo kombinacji i mam swoich trzech faworytów... Oto oni:

1. Proste, białe nogi - taki stół odnajdzie się w każdym wnętrzu.


2. Stół z zielonymi nogami zwężającymi się ku dołowi. Wydaje się delikatny i lekki jak piórko, dzięki czemu będzie dobrze wyglądał nawet w niedużym pokoju. Soczysta zieleń dodaje mu charakteru. Nowoczesny, designerski. Rewelacyjny!


3. Delikatnie wygięte czarne nogi... co tu dużo mówić? Wdzięk i elegancja! 

Całe szczęście, że nie muszę w tej chwili dokonywać wyboru stołu, bo naprawdę nie wiem, na co bym się zdecydowała. Gdy stolarnia z ponad 20-letnią tradycją tworzy nowy designerski produkt, efekt jest powalający. Magiczne połączenie doświadczenia i najwyższej jakości z ciekawym wzornictwem. Super!

A jak Wam się podobają te stoły? Wybralibyście nowoczesny UP2U czy solidny BLOX? Macie swoją ulubioną wersję kolorystyczną? Jestem bardzo ciekawa Waszych opinii :)