26 kwietnia 2013

Praktyczna łazienka

O łazienkach pisałam już wielokrotnie i jeszcze nie raz do tego tematu wrócę. Dzisiaj chciałabym, abyśmy skupili się na szczegółach związanych z organizacją przestrzeni i jej funkcjonalnością. Bo wygodna łazienka to piękna łazienka!

Przyszycie kolorowych wieszaczków to bardzo prosty zabieg, który pozwoli na ujednolicenie kolorystyki ręczników, jednocześnie umożliwiając ich rozróżnianie. Bardzo subtelne, pomysłowe i ładne.

Korzystanie z ujednoliconych pojemników na mydła i szampony zdecydowanie poprawia estetykę łazienki. Sprzyja pewnej harmonii. Zazwyczaj największą popularnością cieszą się szklane buteleczki. Jednak w trakcie kąpieli, szczególnie pod prysznicem, łatwo taki pojemnik zbić. Dlatego warto pomyśleć o czymś bardziej praktycznym. Poniższe zdjęcie pokazuje, że plastikowe pojemniczki również mogą wyglądać świetnie.
www.marthastewart.com

W łazience korzystamy z wielu drobiazgów. Jeśli wyłożymy je wszystkie na półce lub na wannie, z pewnością zrobi się chaos. Gąbeczki, szczoteczki, golarki, maści w tubkach...
Żeby zachować porządek i mieć do wszystkiego dostęp, warto rozważyć zastosowanie wiszących kieszonek. Mogą być stałą ozdobą łazienki, bądź możemy je przechowywać w szafce, wyciągając jedynie na czas kąpieli. Wtedy wystarczy jeden ruch, by wszystkie przedmioty znów były pod ręką.
www.marthastewart.com

Półeczka nad drzwiami to dobre miejsce na łazienkowy magazyn. Zapas papieru, nowy szampon, kolejne opakowanie wacików... W ten sposób unikniemy dublowania przedmiotów i nieprzyjemnych sytuacji (raczej nie jest miło, kiedy kończy nam się mydło pierwszego dnia świąt, gdy wszystkie sklepy są nieczynne). Jeśli do przechowywania unikniemy schludnych koszyczków, zamykanych pudełeczek i eleganckich słojów, całość z pewnością będzie się prezentowała bardzo korzystnie. 
www.marthastewart.com

Pojemniczek na drzwiach szafki. Jeśli nie mamy szuflad, takie rozwiązanie z pewnością okaże się bardzo korzystne. Szczotki, grzebienie i tubki będą zajmowały w szafce dużo mniej miejsca, jeśli będziemy je przechowywali w pozycji pionowej. Gdyby zaś stały na półce w jakimś kubeczku, ograniczałyby dostęp do innych przedmiotów. 
www.marthastewart.com

Łazienka często pełni również rolę pralni. Jak sobie poradzić z niewygodnymi opakowaniami proszków do prania? Możemy je ustawić w wiklinowym koszu, dzięki czemu nie będą się przewracać, a ich pstrokate kolory nie będą się rzucały w oczy. Możemy też zrobić krok dalej i zakupić specjalne pojemniki na proszki. Podpisane, z wygodną miarką i bez ryzyka przypadkowego rozsypania, z pewnością pozytywnie wpłyną nie tylko na wystrój wnętrza.

www.domosfera.pl

Przeszklona szafka, gablotka, odnajdzie się także w łazience. Gdy ułożymy w niej pięknie zwinięte ręczniki, będzie piękną ozdobą wnętrza. Mała podpowiedź: aby ręcznik miał fajny puszysty wygląd, należy ukryć jego krawędzie.
www.marthastewart.com

Jeśli brakuje nam miejsca do suszenia ręczników, warto wykorzystać do tego starą drabinę. Przyda się również latem do suszenia ręczników na dworze.
www.marthastewart.com

Gdy w łazience brakuje wolnej ściany, pora wykorzystać drzwi. Jak Wam się podoba poniższe rozwiązanie?
www.marthastewart.com

Do przechowywania środków czystości także warto wykorzystać pudełka. W ten sposób unikniemy problemu wyciągania wszystkiego po kolei, by dostać się do czegoś z końca szafki.
www.marthastewart.com

Nikt się nie broni przed efektywnym wykorzystywaniem przestrzeni w kuchni. Czemu więc nie skorzystać z tych samych rozwiązań w łazience? Wysuwane szyny sprawdzą się tu świetnie.
www.marthastewart.com

Szklany wazon to ciekawy sposób na przechowywanie zapasu papieru toaletowego. Bardzo estetycznym rozwiązaniem jest także wykorzystanie wiklinowego kosza. Powiedziałabym nawet, że kosz będzie praktyczniejszy, gdyż nie brudzi się tak, jak szkło, a zarazem jest dużo bardziej pojemny. Jednak wybór powinien zależeć od naszych preferencji i wystroju łazienki. 
www.marthastewart.com

Eleganckie słoiki świetnie się w łazience sprawdzą przy przechowywaniu wacików i patyczków do uszu.
www.marthastewart.com

Zawieszana półka na wannę to wygodne rozwiązanie, jeśli nie mamy dość przestrzeni na nasze rzeczy koło wanny. Sprawdzi się także w przypadku wanny niezabudowanej z nierównymi krawędziami, na których nie da się nic ułożyć. 

www.marthastewart.com

Przegródki pomogą utrzymać ład w szufladzie. Skoro sprawdzają się w kuchni, czemu nie wykorzystać ich też tutaj? Bo chyba każdy chciałby mieć taki porządek, jak na zdjęciu poniżej, czyż nie?
www.marthastewart.com

Mam nadzieję, że powyższe pomysły zainspirowały Was choć odrobinę. Ja zdecydowanie muszę jeszcze raz przeanalizować możliwości przestrzenne mojej łazienki. Wygląda na to, że jednak zmieści się tam więcej, niż przypuszczałam... 

A dzisiaj u nas taka piękna pogoda! Oby tylko utrzymała się przez weekend.
Trzymajcie się :)