23 kwietnia 2013

Gerlach

Nie przedstawię Wam dzisiaj świeżego sklepu, który dopiero wchodzi na rynek. Markę Gerlach pewnie wszyscy dobrze znacie. To firma z niezwykłą, ponad 250-letnią, tradycją. Dbają o nasze stoły od pokoleń. Praktycznie, pięknie i na lata - tak bym to podsumowała. Wydawałoby się, że jest już idealnie. Klasyczna prostota, biała ceramika, porządna robota... A jednak coś się zmienia. W ramach asortymentu Gerlach pojawiły się nowe produkty. Zrobiło się bardziej kolorowo. Pojawiły się sztućce i naczynia dla dzieci. 
Mam nadzieję, że ta zmiana wizerunku wiąże się jedynie z rozszerzeniem oferty, a nie z rezygnowaniem z klasycznych kolekcji. Ale póki co zobaczmy, co dla nas przygotowali.

galeriaart.pl
lasoleia.blog.onet.pl

Te tulipany to obrazy Beaty Murawskiej, jednej z najlepszych polskich artystek współczesnych.


***

www.ekonomia24.pl
galeriaart.pl

Sylwetki osób w różnych pozach to charakterystyczny element obrazów Mikołaja Kasprzyka, jednego z najbardziej rozpoznawalnych polskich artystów ostatnich lat. To nowa i bardzo kolorowa kolekcja - Designer collection. Motyw obrazów i zdjęć na kubkach stał się już dość powszechny, jednak rzeczywiście dotąd mało uwagi poświęcało się polskim artystom. Podczas, gdy pocałunek Klimta pojawił się na wszelkich możliwych naczyniach ceramicznych, o polskich malarzach zupełnie się nie słyszy. O Mikołaju Kasprzyku jest artykuł na Wikipedii, ale tylko na niemieckiej. 

Cieszę się, że to się zmienia. 

Jeszcze Wam pokażę sztućce dla dzieci, które bardzo przypadły mi do gustu. Prosta forma, precyzja wykonania i subtelny obrazek. Śliczne! Wersja bezbarwna, Bon Ton, chyba bardziej mi odpowiada. Tylko szkoda, że są same pieski. Chciałabym zobaczyć tu też kotka :)

Bon Ton

PychotkiA jak Wam się podobają te przedmioty? Odpowiadają Wam takie zmiany w asortymencie, czy jesteście jednak przyzwyczajeni do klasycznych kolekcji? Chętnie poznam Wasze zdanie :)