14 marca 2013

miniBale

W zeszłym miesiącu pisałam o domkach dla lalek (część 1 i część 2). Dzisiaj też będzie o zabawkowych domach, ale w zupełnie innym klimacie. Polska firma miniBale zajęła się stworzeniem drobnych elementów służących do budowy. Nie są to plastikowe klocki, tylko zrobione z naturalnych materiałów dachówki, cegły, płytki, bale, deski... czyli to, z czego w prawdziwym świecie buduje się normalne domy. Mamy tu drewno, ceramikę i kamień. Możemy stworzyć przydomowy ogródek z prawdziwymi roślinami. Oczywiście, grupą docelową są trochę starsze dzieci, ale skoro zabawka jest naturalna, oryginalna i niebanalna, nie można przejść obok niej obojętnie. 


Niestety, miniBale jeszcze nie zostały wprowadzone do regularnej sprzedaży. Natomiast pojedyncze przedmioty można czasem znaleźć na allegro lub ebayu. Obecnie jest wystawiony jedynie złożony kominek (100zł). Jest szansa, że do końca miesiąca pojawi się więcej zestawów.

A jak będą się prezentowały ceny? Niezłożony kominek (z klejem i instrukcją) będzie kosztował koło 40zł, zaś zestaw dwustuelementowy koło 150zł. Patrząc na ceny innych zabawek, nie są to kwoty wygórowane. 

MiniBale pojawiły się już na targach "Dom" w Kielcach. Zwrócili na nie uwagę dziennikarze Gazety.pl.
W dniach 3-5 kwietnia firma znowu pojawi się w Kielcach, tym razem na targach "Dom i ogród". Żałuję, że jest mi nie po drodze, gdyż chętnie bym się przekonała, jak zabawki prezentują się na żywo. Póki co, pozostają nam jedynie zdjęcia:Jak Wa się podobają takie klocki? Ciekawa alternatywa dla dotychczasowych zabawek?
Jestem bardzo ciekawa Waszych opinii :)