14 lutego 2013

Łazienkowy konkurs

O łazienkach pisałam już kilkukrotnie, a i tak będę do nich wracać w postach. To wyjątkowe miejsce w domu, mające zupełnie inną funkcję niż inne pomieszczenia. Łazienki nie można zrobić w każdym pokoju i nie można jej urządzić w dowolny sposób. Musimy mieć dostęp do odpowiednich rur, wentylacji. Nie możemy wybrać pierwszej lepszej farby, a kafelki nie mogą być ułożone niestarannie - wszelkie niedopatrzenia mogą prowadzić do przecieku wody, podmoknięcia ścian, a w efekcie do pleśni i grzybów. Łazienka powinna być łatwa do oczyszczenia, bez zbędnych zakamarków, gdyż wilgoć panująca w pomieszczeniu sprzyja rozwojowi różnych insektów i jeśli nie uda nam się utrzymać porządku, będziemy mieli nieproszonych współlokatorów. W momencie, gdy musimy skupić się na tylu technicznych i praktycznych aspektach, często sam fakt aranżacji wnętrza trochę nam umyka. 

pinterest.com

Warto jednak pamiętać, że nie trzeba robić całego remontu od nowa, by dodać naszej łazience stylu. Czasem wystarczy zamontować we wnęce dodatkową szafkę, w której zamkniemy środki czystości, ujednolicić kolor ręczników, a na wannie, zamiast brudnej gąbki, położyć muszlę znad morza.

pinterest.com

Gdy usłyszałam, że firma Velvet, producent papieru toaletowego, zaczyna akcję "Detal ma znaczenie", uśmiechnęłam się pod nosem. To prawda - detal ma znaczenie. Ale czy odmienimy naszą łazienkę papierem toaletowym? Z początku ciężko mi było to sobie wyobrazić. Po czym przypomniałam sobie pewną bardzo elegancką łazienkę z lustrem na pół ściany i wielkim marmurowym blatem przy umywalce; łazienkę utrzymaną w odcieniach ciemnej zieleni. I w tej pięknej zielonej łazience... różowy papier. Cała wieża różowego papieru. Wyglądało to fatalnie! Niby taki drobiazg, a zupełnie popsuł cały klimat wnętrza. Zwykły papier, a jednak...

Let me be inspired
pinterest.com

Może warto spojrzeć na nasze łazienki właśnie pod kątem tych detali. Może warto przelać szampon do eleganckiej buteleczki, wymienić ręczniki, wkręcić mocniejszą żarówkę do głównego oświetlenia, a na półce ustawić świeczki i ozdobne mydła. Może warto też zastanowić się, jaki papier kupujemy. W sklepach jest tak duży wybór różnych wzorów, że każdy z pewnością znajdzie coś dla siebie. Ja preferuję motywy roślinne, dlatego z nowych papierów marki Velvet, najbardziej przypadł mi do gustu ten lawendowy.


pinterest.com


Aby ułatwić proces udoskonalenia wnętrz, Velvet ma dla Was sporo nagród...

KONKURS

Nagroda główna
zestaw łazienkowy (dozownik na mydło, mydelniczka, kubek na szczoteczkę), ręczniki (średni i kąpielowy) oraz dywanik łazienkowy - wszystko w wybranym przez zwycięzcę kolorze (biel, zieleń, fiolet, fuksja)


Do tego dwie nagrody pocieszenia w postaci dwóch ręczników (średni i kąpielowy), także w wybranym przez siebie kolorze.


Wystarczy...
1. Napisać pod tym postem komentarz podając swojego maila bądź adres bloga
2. Umieścić u siebie na blogu jeden z obrazków konkursowych z linkiem do tego postu

Szczęśliwi zwycięzcy zostaną wylosowani.

A oto obrazki konkursowe:


Powodzenia! Wyniki opublikuję 1 marca :)