28 stycznia 2013

Sypialnia w drewnie

Zauważyłam, że ostatnio odchodzi się od drewnianych mebli w sypialni. To szczególnie dotyczy łóżek. Popularne stają się wielkie miękkie zagłówki i kute ozdobne ramy. Oczywiście, ma to swój urok, ale może warto jednak z drewna nie rezygnować? W końcu drewniane meble są najsolidniejsze. Naturalne i ciepłe. Dobrze się komponują z wszystkimi barwami. Jednocześnie mamy bardzo duży wybór przeróżnych odcieni drewna. Każdy znajdzie coś dla siebie. Możemy postawić na surowe drzewo lub perfekcyjnie wycięte i polakierowane. Poniżej kilka ciekawych inspiracji: 

 z www.djakdesign.pl, od www.housetohome.co.uk

pinterest.com

pinterest.com

www.timticks.comOstatnio pisałam o angielskim sklepie meblowym Made.com
Dzisiaj, dla równowagi, zapraszam na polską stronę >> Urok Drewna <<
Znajdziemy tam szeroki wybór drewnianych mebli do różnych pomieszczeń, także meble do sypialni. Szafy, komody, łóżka, szafki nocne... Wszystko z najlepszej jakości polskiego drewna, odpowiednio zaimpregnowanego, aby nie uczulać alergików. Uniwersalne projekty, duży wybór barw oraz przestępna cena - to wszystko sprawia, że każdy jest w stanie znaleźć tu coś dla siebie. 

Meble te dają nam także szansę wykazania się w urządzaniu wnętrza - dzięki ich prostej formie możemy zaszaleć w dodatkach. Jest też miejsce na DIY. W magazynie Weranda możemy znaleźć szablony do zrobienia samemu pięknych wzorów na ścianach czy meblach. Nadają się idealnie do ozdobienia łóżka! Na przykład tego: >> klik << (chociaż może bardziej w jasnej wersji kolorystycznej). 


A jak Wam się podobają powyższe inspiracje ze zdjęć? 
Dużo drewnianych mebli macie w swoich wnętrzach? Raczej ciemne odcienie czy jasne? Ja uwielbiam brzozę - nie ma wyraźnie zarysowanych sęków, jest taka delikatna i subtelna. To moje ulubione drzewo!
Jestem bardzo ciekawa Waszych preferencji :)